Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На станцію "Вернадського" повернулися близько 600 пінгвінів

На станцію
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Кілька днів тому до станції ім. академіка Вернадського завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні. А сьогодні їх там вже цілі натовпи - чорно-білі птахи десятками прибувають до української станції. Загалом на острові Галіндез, де знаходиться станція, за останні дні кількість птахів зросла з 50 до 600, йдеться на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Через теплий клімат час повернення пінгвінів до «Вернадського» змінився, кажуть полярники. Цього року вже у вересні (початок антарктичної весни) в районі острова стоїть досить тепла як для цього сезону погода: -5 С⁰ – середня температура повітря, а -1,1 С⁰ - води. Морської криги майже немає, тож пінгвіни припливають на місця гніздових колоній раніше. Відповідно, раніше вони почнуть відкладати яйця.

Полярники зазначають, що перші гніздові колонії теплолюбних субантарктичних пінгвінів з'явилися в районі Аргентинських островів наприкінці 2000-х років. Відтоді строки відкладання ними яєць значно змістились: з кінця листопада на початок місяця.

- Зсув колоній цього виду пінгвінів на південь і зміна строків їхнього репродуктивного періоду є яскравою ілюстрацією потепління в регіоні, - каже біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.

До речі, триматися великими групами пінгвіни навчилися в процесі еволюції, адже така поведінкова стратегія допомагає не лише зігріватися, а й захищатися від хижаків.