Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Рейтинг найкращих шкіл України за результатами НМТ: першість здобула Львівська область

Рейтинг найкращих шкіл України за результатами НМТ: першість здобула Львівська область
Фото: pixabay.com

Портал Освіта.ua оприлюднив щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України за підсумками проведення національного мультипредметного тесту у 2023 році. Найкраще тест написали, як виявилось, випускники навчальних закладів Львівської області. За даними рейтингової таблиці, середній бал НМТ у цьому регіоні становить 145,44. Про це повідомляє освітній портал.

- Середнє значення балів національного мультипредметного тесту, отриманих учасниками тестування, розраховане як середнє арефметичне результатів усіх тестів з урахуванням нескладних тестів (не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам при розрахунку середнього арифметичного надано значення "0", тому значення середнього балу може становити менше 100 балів. Якщо випускник не з'явився для складання тесту, такий тест не враховувався при розрахунку. Випускники шкіл минулих років, які складали тести у 2023 році, у рейтингу не враховані, – повідомляє «Освіта.ua».

Фахівці порталу також зазначають, що нинішній рейтинг має деякі особливості, оскільки випускники шкіл проходили тестування за умов воєнного стану. Замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання учасники складали національний мультипредметний тест. Він передбачав виконання завдань із трьох предметів: двох обов'язкових (українська мова та математика) та одного предмета на вибір учасника тестування (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови). Як і минулого року, національний мультитест було проведено у формі комп'ютерного тестування з використанням лише завдань із закритою формою відповіді.

Значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав/не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, поріг «склав/не склав» з української мови не подолали лише 0,09% учасників (2021 року – 7,3%), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники, які не подолали пороговий бал на предмет. Крім того, на підсумкові таблиці рейтингів областей та обласних центрів вплинуло переміщення учнів багатьох шкіл. Багато випускників залишили свої населені пункти та продовжували навчання в інших областях України чи за кордоном. Ознайомитись з повним рейтингом можна за посиланням.