Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС на Херсонщині Україна втратила річний запас питної води. Поки не буде збудовано тимчасове загородження, вода продовжуватиме марно витікати. Про це в ефірі телемарафону заявив керівник держкомпанії "Укргідроенерго" Ігор Сирота.
- Вода продовжуватиме марно витрачатися, доки не буде збудовано загородження. Для зведення тимчасової гідроспоруди, щоб зупинити спрацьовування води, потрібно три місяці. Щоб забезпечити мостовий перехід з правого на лівий берег, потрібно 5-6 місяців... Ми втратили від 35 до 40% питної води. До підриву у нас було приблизно 18,6 млн кубокілометрів води, а залишилося в руслі річки 3-3,5 млн кубокілометрів, - сказав він.
За його словами, цей обсяг води Україна могла б споживати протягом року. Сирота зазначив, що станція відновленню не підлягає, потрібно робити її демонтаж та будувати нову станцію. Згідно із затвердженим урядом планом, протягом двох років після деокупації компанія має осушити місце підриву Каховської ГЕС, щоб провести розслідування трагедії.
У ніч із 5 на 6 червня російські війська підірвали Каховську ГЕС. В результаті Херсонська та Миколаївська області виявилися затопленими. У постраждалих регіонах влада оголосила евакуацію. Вчені НАН констатували, що Каховського водосховища більше не існує, а Україна зазнала багатомільйонних збитків.
21 серпня 2023 року було запущено першу нитку водопроводу, побудовану після підриву Каховської ГЕС. Для запуску першої ланки вода з річки Інгулець подається насосною станцією у підземний трубопровід. Далі вода по відкритому каналу потрапляє до Південного водосховища та подається мешканцям Кривого Рогу.