22 травня
Завантажити ще

Ведмедя Балу із Хмельницького передадуть до центру реабілітації "Синевир"

Ведмедя Балу із Хмельницького передадуть до центру реабілітації
Фото: suspilne.media

Бурого ведмедя Балу, який утримується в клітці зоокуточка у хмельницькому парку імені Михайла Чекмана, місцева влада має намір передати до Національного природного парку "Синевир". Відповідний проєкт рішення виконкому опублікували на сайті міськради.

- Внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про надання дозволу комунальному підприємству "Парки та сквери міста Хмельницького" на передачу майна комунальної власності, а саме ведмедя Балу, до Національного природного парку "Синевир", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою директор КП “Парки та сквери міста Хмельницького” Олександр Боднарчук каже, що не заперечує, аби ведмедя перемістили у кращі умови. Адже все своє життя він прожив у неналежних для дикої тварини умовах.

Про погані умови утримання ведмедя днями повідомила зооактивістка Дарія Гвоздєва в інстаграмі. За її словами, Балу все життя провів у невеличкій клітці на території зоокуточка. Тварину тримали у тісному вольєрі без доступу до водойми, а в басейні, який є у клітці, замість води було болото. За її словами, поліція на виклики волонтерів не реагувала.

Після розголосу правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження за фактом неналежного утримання дикої тварини. Санкція статті передбачає від одного до трьох років позбавлення волі із конфіскацією тварин.

Національний природний парк "Синевир" у Карпатах вже готовий прийняти тварину до свого Центру реабілітації бурих ведмедів. Там наразі проживають 32 ведмеді. Загалом в Україні мешкає близько 330 особин ведмедя бурого. Це зникаючий вид хижака в Україні.