Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Поліція порушила кримінальну справу через погані умови утримання ведмедя у хмельницькому парку

Поліція порушила кримінальну справу через погані умови утримання ведмедя у хмельницькому парку
Фото: instagram.com/dariagvozdeva8/

Правоохоронні органи завели кримінальну справу та проводять перевірки через погані умови утримання ведмедя Балу у Хмельницькому у парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана. Там тварину тримали у тісному вольєрі без доступу до водойми, а в басейні, який є у клітці, замість води було болото. Про це повідомляє " Українська правда " з посиланням на коментар поліції.

За фактом неналежного утримання дикої тварини зоозахисники написали заяву до поліції. До них приєдналися інші небайдужі громадяни. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за статтею 299 ККУ (Жорстоке поводження з тваринами). Санкція статті передбачає від одного до трьох років позбавлення волі із конфіскацією тварин, розповіла речник поліції Хмельницької області Інна Глега.

– Проводиться розслідування, в рамках якого призначено екологічну експертизу. У майбутньому тварину, можливо, перевезуть до Центру реабілітації бурих ведмедів у "Синевірі", – додала вона.

Національний природний парк "Синевір" у Карпатах вже готовий прийняти тварину до свого Центру реабілітації бурих ведмедів. Там зараз проживають 32 ведмеді. Загалом в Україні мешкає близько 330 особин ведмедя бурого. Це зникаючий вид хижака в Україні.

Про погані умови утримання ведмедя повідомила зооактивістка Дар'я Гвоздєва в інстаграмі. За її словами, Балу все життя провів у невеликій клітці на території зоокутка. У тварини немає доступу до водойми та чистої води. Міністерство захисту навколишнього середовища запевнило, що перевірить умови проживання бурого ведмедя Балу у Хмельницькому парку імені Михайла Чекмана.

Новини по темі: Тварини поліція