22 травня
Завантажити ще

Президент Науседа відкрив у Ірпені дитсадок, відбудований за литовські гроші

Президент Науседа відкрив у Ірпені дитсадок, відбудований за литовські гроші
Фото: @kyivoda

В Ірпені Київської області відкрили дитячий садок «Рута», відбудований за кошти литовського уряду. На церемонії був присутній президент Литви Гітанас Науседа, який приїхав в Україну на святкування Дня незалежності. Про це повідомила Київська військова адміністрація.

- Литва та всі її люди підтримують Україну, тому ми надали вже більш ніж 1 мільярд євро на відбудову, військову і гуманітарну допомогу. І це тільки від уряду. Але є і багато приватних інституцій, неурядових організацій, які так само, я думаю, разом зібрали ще раз таку суму», - сказав президент Литви.

До російського вторгнення це був один з найбільших дошкільних закладів міста. Через обстріли з першого дня війни будівля закладу була зруйнована вщент. На відбудову та укомплектування всім уряд Литви виділив 4,4 мільйони євро.

Відновлений садок виріс у масштабах та якості – до будівлі додали новий третій поверх, зробили більш просторі приміщення, облаштували сучасну кухню та нове бомбосховище. Садочок розрахований на понад 500 вихованців.  

Під час бойових дій місто було зруйноване на 75%. Більше 10 тисяч людей залишилися без житла. Місцева влада підрахувала, що на відбудову житлових будинків в Ірпені потрібні 850 млн дол і 150 млн дол на відбудову інфраструктури. 

Науседа на відкритті дитячого садка в Ірпені. Фото: @kyivoda

Науседа на відкритті дитячого садка в Ірпені. Фото: @kyivoda

Новини по темі: Ірпінь Литва