Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Компанії колаборанта, що втік з України, намагаються заробити на держпідрядах

Компанії колаборанта, що втік з України, намагаються заробити на держпідрядах

Компанії, афільовані до колишнього депутата Одеської міськради, а нині розшукуваного Інтерполом втікача Руслана Тарпана намагаються заробити  на війні, зокрема, на реконструкціях зруйнованих росіянами об’єктів інфраструктури та будівництві укриттів. Про це свідчать відкриті дані порталу публічних закупівель «Прозоро». 

 Так, компанія «Укрспецпроект» протягом воєнних для України 2022-2023 рр. взяла участь щонайменше у 9 тендерних процедурах загальною вартістю близько 200 мільйонів гривень.  

Та річ у тім, що «Укрспецпроект» - компанія-фігурант цілої низки кримінальних проваджень в Україні. Зокрема, саме ця компанія погоріла на розкраданні держкоштів під час реставрації пам’ятки архітектури в Одесі - Будинку Руссова.  

Та найбільш важливо те, що ТОВ «Укрспецпроект» афільоване до Руслана Тарпана. Ця особа передуває у розшуку в Україні з 2017 року, а в міжнародному розшуку - з 2022 року. За даними бази «Миротворець», Руслан Таран підтримує зв’язки з російською ФСБ, має спільний з громадянами рф бізнес  і причетний до  колабораційної діяльності.  

Та допоки Тарпан переховується, а Україна очікує на його екстрадицію «Укрспецпроект», за даними «Прозоро», активно бере участь у державних закупівлях, і скрізь цю фірму допускають до аукціонів.  

Зокрема, і до аукціонів, де різні державні органи влади шукають підрядників для ліквідації наслідків російської агресії.  Так, «Укрспецекспорт», серед іншого, претендував на відновлення 9-ти поверхового будинку по у Сергіївці Одеської області, зруйнованого ракетним ударом росіян. Тобто проросійський бізнесмен прагне заробити кошти на зруйнованих російськими ж обстрілами українських домівках. 

Також «Укрспецпроект» намагався щонайменше двічі заробити на капітальних ремонтах укриттів, зокрема, в Арцизькому ліцеї №1 та Арцизькому ліцеї №4. 

Крім того, фірма, пов’язана з колаборантом, намагалася виграти тендери у Житомирській області (на ремонт міської гуманітарної гімназії № 23), у Львівські (на ремонт тиру Давидівської школи), у Чернівецькій області (на ремонт вокзалу станції Чернівці) тощо. 

 Причиною того, що фірму, афільовану до розшукуваної та підозрюваної у колабораціонізмі особи,  допускають до участі у державних закупівлях може бути факт відсутності накладання арештів на активи й рахунки «Укрспецпроекту».  Чому до цього часу такі арешти не ініційовані прокуратурою Одеської області, Офісом генерального прокурора, а також Службою безпеки України, жоден з перелічених правоохоронних органів так і не пояснив. Чому в цій ситуації бездіє і Антимонопольний комітет України - теж питання, яке поки що залишається без відповіді. 

 Нагадаємо, до лобістів інтересів компаній Тарпана і «Укрспецпроекту», зокрема, належить колишній заступник міністра Мінрегіонбуду Дмитро Ісаєнка. Також нагадаємо, раніше стало відомо про те, що під час корпоративних спорів за будівлі в Одесі за участю компаній Тарпана, в окремих медіа та телеграмах паралельно тривала кампанія з дискредитації очільника Одеської ОВА Олега Кіпера.