Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Львові розгорівся скандал через скульптуру бодіпозитивної жінки у Стрийському парку

У Львові розгорівся скандал через скульптуру бодіпозитивної жінки у Стрийському парку
Фото: facebook.com/pavlo.gudimov

У рамках Львівського Тижня скульптури у Стрийському парку встановлюють колекцію сучасної скульптури. Однак скульптури не всім прийшлися до смаку і викликали хвилю обурень у соцмережах.

Загалом в парку встановлять вісім скульптур, які стоятимуть там до листопада 2024 року. Усі скульптури зроблені зі сірого граніту з українських кар’єрів. Деякі твори є абстрактним символом, деякі продовжують тему класичного мистецтва, але новою сучасною мовою. Маршрут сформований з колекції скульптур Мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне», яке організовує Канівський скульптурний симпозіум. Відкриття «Скульптурного маршруту» планується 18 серпня.

Тим часом у соціальних мережах назріває скандал через нові фігури у парку. Користувачі зазначили, що замість такого мистецтва можна було прикрасити парк новими рослинами, фонтанами або зробити якісь ігри та інтерактиви для городян.

- Більше у світі немає нічого цікавішого? О, мало нам того потворного Арбітріуму (скульптура біля оперного театру. - Авт.). Ще іншу дивину підвезли до Львова…. У Стрийський парк! 8 скульптур одна одної гірше. І не треба про боді позитив штовхати. Це про інше. Сучасне мистецтво? Народ, включайте критичне мислення, - написав у Facebook фотограф та засновник WOWK Foundation Наталія Вовк.

- То є опудало, а не скульптура. Що тут прекрасного?! Які цінності тут представлені? Як діти мають на це опудало дивитись? Цілком не продумана акція. Принаймні не повинна бути у парку, де люди відпочивають. Такі скульптури можуть бути у іншому закритому просторі, а не у відкритому, - вважає користувач Susanna Agne.

- Треба охорону ставити, або пару скульптур ангеликів для емоційного урівноваження відвідувачів парку. Можуть пошкодити скульптури, - пише користувач Taras Gipp.

Про "критику" скульптури написав у соцмережах і співорганізатор виставки Павло Гудімов:

- Вже в перші хвилини львів’яни проявили таку активність, що моя стрічка переповнена фото і постами на тему однієї з них, а саме роботою Василя Корчового "Впевнена". Це так важливо жити в місті і країні, де демократичні думки є частиною всіх процесів, зокрема в культурі. Безмежно дякую за кожне слово, написане про скульптури, за кожну думку, яка збігається чи не збігається з моєю.

Під постом Павла Гудімова залишила допис також очільниця столичного Музею голодомору Леся Гасиджак, яка нещодавно зазнала масштабного цькування в соцмережах. Вона написала, що поширення фото скульптури Корчового спричинило новий шквал мемів та хейту на її адресу.

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua