23 травня
Завантажити ще

Шестирічну дівчинку, якій місяць тому пересадили серце, виписали із лікарні

Шестирічну дівчинку, якій місяць тому пересадили серце, виписали із лікарні
Фото: facebook.com/rubryka

Шестирічну дівчинку на ім'я Соломія, якій місяць тому пересадили серце, виписали з лікарні. За словами медиків, реабілітація дитини була швидкою, зараз вона почувається добре. Про це пише видання " Рублiка ".

У липні в Інституті серця МОЗ України 6-річної Соломії пересадили серце, на яке вона чекала 1,5 року. Історія вразила багатьох, адже донором став 4-річний хлопчик. Таку операцію вперше провели в Україні. Як розповідають в Інституті серця, Соломійка народилася цілком здоровою. Але чотири роки тому після звичайної вірусної хвороби вона одержала ускладнення на серці. Діагноз лікарів був невтішний – кардіоміопатія. У ситуації із Соломією спосіб лікування був лише один – пересадка. Донором для Соломійки став 4-річний хлопчик Юрій, чия мати сама медик. Лікарі констатували смерть мозку дитини через крововилив, викликаний аневризмою. Його батьки дали згоду на трансплантацію органів своєї дитини, чим і врятували життя Соломійки та ще двох дітей.

Як розповів лікар-кардіохірург, директор Інститут серця МОЗ України – Борис Тодуров, який виконав пересадку, донор був меншим за пацієнта, тому маленьке серце потрібно було адаптувати до нового організму. За його словами, до операції було залучено понад 20 лікарів. Матері маленького Юрчика, який став донором для Соломійки, після операції дали послухати, як б'ється серце її сина у грудях дівчинки. Після цього жінка подарувала їй улюблену іграшку хлопчика.

Мама Юра біля ліжка Соломійки. Фото: facebook.com/rubryka

Мама Юра біля ліжка Соломійки. Фото: facebook.com/rubryka

Новини по темі: Медицина Діти донор