Завантажити ще

Волонтери розробили польові лазні, де за день можуть помитися 150 бійців

Волонтери розробили польові лазні, де за день можуть помитися 150 бійців
Фото: БФ «Рій»

Війна – це не лише про дрони, танки і винищувачі. Це ще й про життя в польових умовах, і воно надзвичайно складне. Це тяжке випробовування для здоров’я і психіки. Ми звикли мати вдома душ з гарячою водою, пральну машину і чисті рушники. А на фронті такий комфорт бійцям лише сниться.

Звісно, вони знаходять вихід із ситуації. Приміром, обходяться сухим душем або підручними засобами. Інколи трапляється нагода помитись у справжній, хоч і пересувній лазні. А днями благодійний фонд «Рій» передав у розпорядження 63-ї і 66-ї окремих механізованих бригад два мобільних лазне-пральних комплекси.

Одним МЛПК за один день можуть скористатись до 150 військовослужбовців. Два МЛПК – це вже 300 військових. А благодійний фонд «Рій» ставить собі за мету забезпечити мінімум 20 лазне-пральними комплексами підрозділи Сухопутних військ впродовж року. Щоб кожна бригада мала хоча б по три таких комплекси.

Вартість комплексу складає 460 тисяч гривень, а загальна сума збору – 9 200 000 гривень. Наразі військові забезпечені такими комплексами на 17%. І тут дуже потрібна допомога, адже потягнути самостійно такі витрати неможливо.

Що таке МЛПК?

Детальніше про МЛПК KP.UA розповіла операційний директор благодійного фонду Владислава Марчук.

МЛПК – мобільний лазне-пральний комплекс, який обладнано в звичайному морському контейнері. Його довжина – 6,03 метри, ширина – 2,43 метри і висота – 2,60 метри. Зсередини каркас утеплено пінопластом, встановлено конвектор і додаткове освітлення з вологозахисними світильниками. Всі розетки у ньому також вологозахищені і заземлені. А ще тут передбачена система фільтрації, тож набрати воду можна будь-де.

В комплексі є водонагрівач, бак для води, насосна станція, конвектор, мийка з нержавійки, дві пральні машини, дві сушильні машини і 6 душів.

- Електропостачання можливе як при підключенні до загальної системи електромережі, так і на генераторах. Водопостачання можливе через водогін або забір з відкритих джерел, - каже Владислава Марчук. - Комплекси йдуть в двох модифікаціях: на електриці з бойлерами, а також баком для води на 1000 л, інші наші модифікації на титанах, які працюють на дровах.

Розміщуються МЛПК на причепі, тож їх доволі легко транспортувати з одного місця на інше. Комплекси підлаштовують під потреби бригад.

 - Наш комплекс перебуває в постійному процесі доопрацювання. Базова версія, яка стала основою першого комплексу, розроблялася приблизно два місяці, - зазначає Владислава Марчук.

Усередині все компактно та зручно. Фото: БФ «Рій»

Усередині все компактно та зручно. Фото: БФ «Рій»

Як можна допомогти?

Задонатити на мобільно лазне-пральні комплекси можна за посиланням.

Деталі на сторінках фонду: