Факт. Як покращити своє самопочуття за допомогою харчування: радить дієтолог-нутриціолог
Олександр МАРТИНЮК
31 липня 2023 17:31
0
Їжа має величезний вплив на наше самопочуття. Саме правильне харчування допомагає нам відчувати себе бадьорими, енергійними та здоровими. Якщо ви прагнете досягти цього, вам слід зробити кілька простих змін у своєму раціоні. Яких саме? Про це нашим читачам розповість дієтолог-нутриціолог Ольга Степанова.
Які продукти слід їсти, щоб почуватися краще?
Для початку збагатіть свій раціон такими обов’язковими компонентами:
- фрукти та овочі — вони багаті на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які необхідні для здоров'я. Споживайте банани, яблука, апельсини, грейпфрут, ягоди, цитрусові, диню, манго, папайю, груші, а також броколі, цвітну капусту, квасолю, шпинат, моркву, помідори, огірки, цибулю, часник, кабачки, баклажани, капусту, буряк, картоплю;
- цільнозернові продукти — ідеальне джерело складних вуглеводів, які дають енергію. Це цільнозерновий хліб, пластівці, макарони, рис, кіноа, гречка, ячмінь, овес;
- білок — обов’язково необхідний для росту та відновлення тканин. Найкращі джерела: курка, риба, індичка, бобові, яйця, тофу, темпе, горіхи, насіння;
- здорові жири — актуальні для нормального функціонування організму. Підійдуть оливкова олія, авокадо, горіхи, насіння, риба жирних сортів (лосось, форель, сардина);
- вода — необхідна для життєдіяльності всіх клітин організму. Рекомендується пити близько восьми склянок води на день.
Додаткові поради дієтолога-нутриціолога
«Їжте регулярно і не пропускайте вживання їжі. Жуйте повільно і насолоджуйтесь стравами. Це допоможе вам уникнути переїдання», — радить дієтолог-нутриціолог Ольга Степанова.
Обмежте споживання оброблених продуктів, фастфуду та солодощів. Вони містять багато цукру, жиру та солі, шкідливі для здоров'я добавки. А ще вони є джерелом зайвих калорій.
Крім правильного харчування, важливо також дотримуватися здорового способу життя. Це передбачає достатню кількість сну, регулярні фізичні вправи й відмову від шкідливих звичок.
«Обов’язково поговоріть з нутриціологом. Якщо ви хочете змінити свій раціон, але не знаєте, як це зробити, спеціаліст допоможе вам розробити план харчування, який відповідатиме індивідуальним потребам», — наголошує Ольга Степанова. Також вона рекомендує план додаткових дій для досягнення успіху:
- Почніть потроху. Якщо ви хочете змінити свій раціон, не намагайтеся зробити це занадто швидко. Зробіть перші кроки: наприклад, щодня додавайте до звичних страв більше фруктів і овочів, поступово збільшуючи їх кількість. Згодом ви зможете внести інші зміни.
- Не здавайтеся. Якщо ви натрапите на труднощі на шляху до здорового харчування, не треба опускати руки. Тримайте курс, і з часом ви досягнете своїх цілей.
- Готуйте вдома більше. Завдяки цьому ви можете контролювати інгредієнти, які споживаєте. Це допоможе вам уникнути переїдання та надмірного споживання шкідливих для здоров'я продуктів.
- Читайте етикетки. Коли ви купуєте продукти, обов'язково знайомтесь зі складом та іншими характеристиками. Це допоможе вам дізнатися про вміст калорій, жиру, цукру і солі в продуктах.
- Не тримайте шкідливу їжу вдома. Це не спокушатиме вас споживати некорисні продукти.
- Намагайтеся їсти здорову їжу регулярно. Коли вживаєте корисні продукти, ви відчуваєте себе краще, і не ризикуєте переїдати.
- Не забувайте про задоволення. Не потрібно відмовлятися від усього звичного для вас. Просто їжте відносно шкідливу їжу в помірних кількостях. Проте це не стосується продуктів з відверто небезпечним складом (наприклад, з підсилювачами смаку). Від них краще відмовитись назавжди.
«Правильне харчування – це один із найважливіших способів покращити самопочуття. Вживаючи в їжу корисні продукти, ви будете відчувати себе бадьорими, енергійними та здоровими. Проте не забувайте, що розробка безпечного раціону можлива лише за допомогою спеціаліста», — зазначає дієтолог-нутриціолог Ольга Степанова.
Підписуйтесь на нас в соц. мережах