Завантажити ще

У трьох областях затримали посадовців військкоматів за хабарництво

У трьох областях затримали посадовців військкоматів за хабарництво
Фото: npu.gov.ua

У рамках перевірки військкоматів поліція затримала посадовців у трьох областях - Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій. Вони організували схеми ухилення від призову за хабар від 9 тисяч гривень до 1500 доларів. Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

- На Волині заступник начальника одного із районних військкоматів вимагав у призовника 1000 доларів США. Оперативні співробітники УСР спільно зі слідчими та під процесуальним керівництвом Волинської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону затримали фігуранта під час отримання частини коштів - 25 тис. грн, - сказано у повідомленні.

У Дніпропетровській області посадовець отримав 1000 доларів та 12 тис. грн. за те, що пообіцяв «відтягнути час» призову на максимально можливий термін. У Чернівецькій області викрили двох військовослужбовців одного з мобілізаційних відділень на систематичному вимаганні хабарів за підготовку фіктивних документів. У поліції уточнили, що лише минулого місяця затримували одного з командирів цього ж центру комплектування на хабарі у 3 000 доларів.

В рамках перевірки військкоматів Державне бюро розслідувань (ДБР) розслідує 106 кримінальних проваджень. Про підозру повідомили 21 особу. За словами першого заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, аналізується все - досвід служби, репутація, інформація в публічному просторі, звернення громадян, що надійшли на гарячу лінію та по інших каналах.

Також триває робота й з боку  правоохоронних органів з перевірки керівного складу ТЦК та СП. НАЗК сформувало базу, до якої увійшли всі керівники та заступники керівників ТЦК, яких слід перевірити. Щодо 102 осіб вже розпочато моніторинг способу життя.

Перевіряти військкомати в Україні почали після скандалу, що розгорівся навколо начальника Одеського обласного територіального центру комплектування Євгена Борисова, родина якого під час повномасштабної війни придбала маєток в Марбельї вартістю понад три мільйони євро. 

Фото
Фото
26 Липня 202316:09