Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В "Охматдиті" провели унікальну операцію на мозку - 16-річна пацієнтка була у свідомості

 В
Фото: t.me/ndslohmatdyt

Фахівці українського медичного центру "Охматдит" провели унікальну операцію з видалення пухлини з мозку, під час якої пацієнтка перебувала у свідомості. Раніше там уперше в Україні провели трансплантацію кісткового мозку дівчинці з остеопетрозом. Про це повідомили в "Охматдиті".

Цього року пацієнтка, 16-річна Даша, планувала вступати на юридичний факультет, проте несподівано почала відчувати головний біль, запаморочення та порушення мови. Лікарі діагностували у підлітка велику пухлину в мозку, яка була розміщена між центрами розуміння мови та мови.

За словами медиків, видалити пухлину, не зачепивши центри і провідні шляхи, можна було, лише якщо дівчина не спатиме під час операції, більше того - розмовлятиме і задіюватиме мовні центри, щоб нейрохірурги могли зберегти їй мову. Тому фахівці ухвалили рішення провести операцію з унікальною awake-анестезією, під час якої пацієнтка буде притомна. За даними "Охматдиту", це друга в Україні подібна операція, яку провели дитині.

Неврологи, психологи, логопеди та педіатри підготували пацієнтку до хірургічного втручання. Фахівці провели спеціальні тести та підтвердили, що вона не злякається і зможе взаємодіяти з лікарями після пробудження. На початку операції дівчинка була під загальною анестезією, а коли нейрохірурги проводили основний етап – у свідомості.

Awake-анестезія вимагає застосування мультимодального підходу, що включає використання всіх можливих методів регіонарної та місцевої анестезії з обов'язковим використанням препаратів ультракороткої дії, що робить наркоз більш керованим. Все це дозволяє у потрібний час розбудити пацієнта, отримати від нього необхідний зворотний зв'язок та забезпечити йому комфортне перебування під час операції, – зазначив анестезіолог Станіслав Шкільний.

Під час операції неврологи-нейрофізіологи проводили картування кори головного мозку, щоб не зачепити зону мови, а дівчинка описувала картинки, які вона бачила перед собою. Згодом нейрохірурги визначили мовні центри в корі головного мозку Даші та видалили пухлину. Ця операція стала унікальною завдяки тому, що поєднала у собі чимало сучасних методик.

- Ми застосували комплекс унікального обладнання...: станцію планування операції, нейронавігацію, ультразвуковий диструктор, мікроскоп із флюресценцією (введено контрастну речовину, яка під ультрафіолетом підсвічувала пухлину) та інтраопераційний УЗД-контроль, - розповів завідувач відділенням нейрохірургії Павло Плавський.

Лікарі повідомили, що вже за дві години в реанімації Даша самостійно стала на ноги, змогла пити і їсти все, що захоче. Одразу після операції вона перестала шепелявити, а всі проблеми з мовою зникли. Наступного дня дівчинку перевели до звичайної палати.

Новини по темі: Медицина Діти операція