Завантажити ще

Українцям показали, як виготовляють новий герб для щита "Батьківщини-матері"

Українцям показали, як виготовляють новий герб для щита
Фото: facebook.com/radiosvoboda.org

На одному із заводів Києва закінчують виготовлення герба для оновленого щита "Батьківщини-матері". Незабаром український символ замінить герб СРСР на щиті монумента. Про це пише "Радіо Свобода".

Розмір тризубця становить 7,5 метра на 4,5 метра. Його виготовляють із двох типів металу: нержавіючої сталі та сталі зарубіжного виробництва. Як розповіли на сайті групи "Метінвест", тризуб буде виготовлено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" та ММК імені Ілліча. Для поновлення символу на підприємстві "Запоріжсталь" відновили марку сталі, з якої було виготовлено сам монумент.

Згідно з планом, монтаж тризуба закінчиться до 24 серпня цього року, коли Україна відзначатиме День Незалежності. Декомунізація "Батьківщини-матері" коштуватиме 28 мільйонів гривень. При цьому ці гроші із бюджету не виділяють – оновлення монумента оплачують представники бізнесу.

13 липня глава Мінкульту Олександр Ткаченко поінформував, що на заміну символу на "Батьківщині-матері" не будуть витрачені кошти з бюджету. Усі витрати взяв на себе великий бізнес України. Міністр зазначив, що 24 серпня монумент уже буде оновленим.

У 2022 році 85% користувачів програми "Дія" проголосували за заміну герба СРСР на  український на монументі. Монумент "Батьківщина-мати" був зведений у 1981 році, він є пам'яткою науки й техніки місцевого значення та вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. Монумент «Батьківщина-мати» виготовлений зі сталі «Запоріжсталі», «Азовсталі» та Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.