Завантажити ще

Торговець кохлеарними імплантами має спільний бізнес з одіозним «тендерним королем» - розслідування

Торговець кохлеарними імплантами має спільний бізнес з одіозним «тендерним королем»  - розслідування

Компанія «Кінд інтерслух Київ» отримала фактичну монополію на ринку кохлеарної імплантації за рахунок держави, і отримує третину з усіх виділених на це в Україні коштів – 100 мільйонів на рік. Про це стало відомо з публікації Багнет.

Ключовою особою компанії «Кінд інтерслух Київ» є громадянин Грузії Іване Кеванішвілі, син відомого грузинського професора-отоларинголога. Виявилося, що Кеванішвілі пов’язаний із одіозним королем державних закупівель з України – Миколою Кузьмою. Протягом багатьох років Кузьму в Україні називають причетним до так званої «тендерної мафії».

Журналісти з’ясували що Кеванішвілі та Кузьма мають спільний бізнес в Грузії. Це компанія Jemedi LTD, третім власником якої є громадянка України Вікторія Іванова. Фірма була зареєстрована в 2011 році для «медичної діяльності».

Кохлеарна імплантація – це провідний метод лікування глухоти, який може допомогти людям із дуже тяжкими ураженнями слуху. Але це дорога операція, тож держава виділяє щороку понад 300 мільйонів гривень на закупівлю. Головною установою для проведення кохлеарної імплантації за рахунок держави є Інститут отоларингології імені Коломійченка.

Новини по темі: торгівля тендер