Завантажити ще

Під Харковом знайшли поховання родини, яка жила понад 3 тисячі років тому

Під Харковом знайшли поховання родини, яка жила понад 3 тисячі років тому
Фото: facebook.com/i.sayanoff

На Зміївських кручах у Харківській області переселенець із Кривого Рогу натрапив на дивні кістки під час прогулянки з сином. Про це у Facebook повідомила старший науковий співробітник Зміївського краєзнавчого музею Ірина Саяна, пише "Думка".

За словами Ірини Саяни, Рятівна археологічна служба Харківської області та працівники Харківського історичного та Зміївського краєзнавчого музеїв провели археологічні розкопки на Зміївських кручах, в результаті яких було виявлено групове поховання пізнього етапу зрубної культурно-історичної спільноти (ХV-XIII ст. до н.е.). Ця культура в той період була широко розповсюджена у степовій та лісостеповій зоні України.

- Батько із 10-літнім сином приїхали на Зміївські кручі, щоб помилуватися краєвидами. Хлопчик в окопі розгледів кістку, яка згодом виявилась людським черепом. Не знаючи, що робити далі, батько і син звернулися до Зміївського краєзнавчого музею, - зазначила працівниця музею.

Вона додала, що відразу ж на місце знахідки виїхали працівники музею, які біля людського черепа знайшли фрагменти ліпного сироглиняного горщика. На жаль, частина горщика була втрачена в результаті земельних робіт екскаватора. Але і ті фрагменти, які були знайдені, свідчили про те, що цей горщик належить до скіфського або навіть передскіфського часу.

Фотографії знахідок того ж дня надіслали до археологічної служби Харківської області. У результаті розкопок археологи виявили три поховання зрубної культури (V-XIII ст. до н.е.). І  це не остаточна кількість захоронень в могильнику. Могильні плями показують на те, що там є інші поховання людей того періоду, і їх може бути до 20 осіб. Археологи припускають, що це рідкісний тип родинного поховання, які на території Харківської області знаходять нечасто. Роботи з дослідження тривають.

Фото
Фото
12 Червня 202311:52