Завантажити ще

В Укренерго запевняють, що наразі електроенергії вистачає, але просять економити

В Укренерго запевняють, що наразі електроенергії вистачає, але просять економити
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Наразі виробництво електроенергії забезпечує потреби споживачів. Однак гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю, щоб зменшити наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. Окрім того, триває літня ремонтна кампанія на енергоблоках теплових електростанцій. Тому Укренерго просить українців перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на ніч та день, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити її балансування.

- 8 червня для балансування енергосистеми використовувалась аварійна допомога з Румунії та Польщі. Загальний обсяг допомоги склав 1200 МВт-год. Запланований імпорт із Словаччини потужністю 40-249 МВт. Також є незначний експорт до Молдови потужністю 7-9 МВт, - йдеться у повідомленні.

У Херсонській області за минулу добу заживили понад 5 тисяч споживачів. Станом на ранок 9 червня на Херсонщині залишаються знеструмленими майже 24 тисячі споживачів. У Миколаївській області внаслідок підтоплення знеструмлено понад 2 тисячі споживачів.

Через пошкодження у розподільчих мережах, спричинені нічним ракетним обстрілом, є відключення електроенергії у Житомирській та Харківській областях. Ремонтні бригади почнуть відновлення після отримання дозволу від військових. У Донецькій області за добу бригади обленерго відновили енергопостачання майже 17 тис. споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

Енергетики кажуть, що збалансувати енергосистему, особливо у вечірні години - з 19:00 до 22:00 - допоможе розумне споживання електроенергії. Варто лише перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч, не вмикати кілька потужних приладів одночасно та вимикати світло, виходячи з кімнати.