Завантажити ще

В ГУР розповіли, як і коли РФ готувалася до підриву Каховської ГЕС

В ГУР розповіли, як і коли РФ готувалася до підриву Каховської ГЕС
Фото: REUTERS/Ivan Antypenko

Російські окупанти, готуючись до підриву Каховської ГЕС, знали, що вчиняють злочин, але не повною мірою уявляли собі, якого масштабу буде катастрофа. Про це представник ГУР Міноборони Андрій Юсов розповів в коментарі UMN. 

- Підготовка до теракту насправді тривала давно: ще в квітні минулого року були повідомлення про початок мінування, а далі ця інформація отримувала нові підтвердження і докази. Так,  ворог замінував ГЕС та дамбу і зрештою здійснив контрольований підрив, - розповів Юсов.

За його словами, росіяни могли розраховувати на інші наслідки, але «результат для всього світу очевидний ― це черговий терористичний акт російських окупантів».

Юсов наголосив, що частину окупантів почали відходити ще до підриву дамби. Зараз ворог продовжує відходити до підготовлених позицій.

Щодо того, чому РФ здійснила підрив ГЕС саме в цей час, Юсов наголосив, що «ворог побоюється наслідків наступу українських сил і тому пішов на цей злочин».

Наразі в Україні продовжують евакуювати людей, що опинилися в зоні затоплення. Станом на 8 ранку 8 червня з підтоплених територій евакуйовано 1 995 людей, з яких 103 — діти. 

- Розгорнуто роботу 9 евакуаційних пунктів. З початку робіт до Служби порятунку надійшло 631 звернення від громадян. За попередніми даними, всього підтоплено 20 населених пунктів та 2 629 будинків на правому березі річки Дніпро, - наголосили в штабі Каховської ГЕС.

Як повідомлялось раніше, на ранок четверга середній рівень підтоплення на Херсонщині становить 5,61 метра. Затоплені 600 квадратних кілометрів Херсонщини. З них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег.