29 вересня
Завантажити ще

В МАГАТЕ заявили, що рівень води у Каховському водосховищі щогодини знижується на 5-7 см

В МАГАТЕ заявили, що рівень води у Каховському водосховищі щогодини знижується на 5-7 см
Фото: t.me/energoatom_ua/

Після підриву Каховської ГЕС  рівень води у водосховищі щогодини знижується на 5-7 см. Якщо рівень опуститься нижче 12,7 метра, Запорізька атомна електростанція вже не зможе перекачувати воду з водойми та охолоджувати реактори, повідомив голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, посилаючись на інформацію експертів МАГАТЕ, присутніх на ЗАЕС.

- Готуючись до такої можливості, ЗАЕС постійно поповнює свої запаси води – включаючи великий ставок-охолоджувач поруч із станцією, а також менші ставки-охолоджувачі та прилеглі канали – шляхом повного використання води Каховського водосховища, поки вона ще є, — наголосили в МАГАТЕ.

За даними агентства, після заповнення цих резервуарів кількості води буде достатньо, щоб забезпечити станцію необхідною кількістю води для охолодження шести реакторів, а також для зберігання відпрацьованого палива протягом декількох місяців.

- Навіть при тому, що всі шість реакторів ЗАЕС зараз припинені, їм все ще необхідна охолоджуюча вода, щоб запобігти плавленню палива та можливому викиду радіоактивних матеріалів, - пояснив Гроссі.

РФ підірвала Каховську ГЕС на Херсонщині 6 червня. Машинний зал станції був повністю зруйнований і його неможливо відновити. 

В Енергоатомі заявили, що підрив греблі Каховської ГЕС окупантами може мати негативний вплив на Запорізьку АЕС, але наразі ситуація під контролем.