23 вересня
Завантажити ще

Андрій Єрмак: Через підрив Каховської ГЕС під загрозою Запорізька АЕС

Андрій Єрмак: Через підрив Каховської ГЕС під загрозою Запорізька АЕС
Фото: кадр з t.me/Tsaplienko

Після підриву росіянами Каховської ГЕС є загроза для Запорізької АЕС. Про це заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

- Каховська ГЕС. Черговий воєнний злочин російських терористів. Президент збирає РНБО. Це екоцид. Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на Півдні Херсонщини та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери. Також їх дії несуть загрозу для ЗАЕС.  Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні – пріоритет,  - наголосив Єрмак.

Він додав, що руйнування Каховської ГЕС - найбільша рукотворна і техногенна катастрофа у світі за останні десятиліття, яка "вбиває екологію і негативно вплине на життя сотень тисяч людей у наступні роки".

Підрив ГЕС прокоментував і президент Зеленський. Він наголосив, що своїми діями «російські терористи лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі».

-  Жодного метра не можна їм залишати, бо кожен метр вони використовують для терору. Лише перемога України поверне безпеку. І ця перемога буде. Ані водою, ані ракетами, ані чим завгодно ще терористам не вдасться зупинити Україну, - сказав Зеленський.  

Після підриву Каховської ГЕС ряд населених пунктів Херсонської області опинилися під загрозою підтоплення. Влада оголосила про евакуацію. 

За даними росЗМІ, пошкоджені 11 з 28 прольотів. Даних від української влади поки що немає.