Завантажити ще

Голова Херсонської ОВА звернувся до мешканців лівого берега: Тримайтеся, про вас ніхто не забув

Голова Херсонської ОВА звернувся до мешканців лівого берега: Тримайтеся, про вас ніхто не забув
Фото: REUTERS

Голова Херсонської військової адміністрації Олександр Проскудін записав відеозвернення до жителів лівого берега Херсонщини, яка найбільше постраждала через підрив Каховської гідроелектростанції. Він запевнив, що влада робить усіляке для порятунку людей. Відео чиновник опублікував у своєму телеграм-каналі.

- Поки ми ліквідуємо наслідки підриву Каховської ГЕС, рятуємо людей, окупанти, які спричинили цю катастрофу, знищують українців на лівобережжі. Тримайтеся, про вас ніхто не забув... Ми робимо все можливе, щоб дістатися до вас, щоб витягти з того пекла, в яке вас затягла Росія, - сказав Проскудін.

За його словами, одним із найбільш постраждалих населених пунктів виявилося місто Гола Пристань. Там уже затоплено майже 200 будинків, а рівень води продовжує зростати.

– Люди допомагають іншим врятуватися від "великої води" під російські обстріли. Станом на 20.00 у місті затоплено 196 житлових будинків. І рівень води продовжує зростати щогодини, – зазначив голова ОВА.

Вночі, 6 червня, російські окупанти підірвали Каховську гідроелектростанцію. В результаті було зруйновано машинний зал та сама станція. Це призвело до затоплення прилеглих міст та сіл. Українська сторона розпочала евакуацію людей із затоплених населених пунктів. Влада Олешок Херсонської області вже заявила про перші жертви повені - загинули троє мирних людей.