Завантажити ще

У кількох областях України розпочався мор риби через підрив Каховської ГЕС

У кількох областях України розпочався мор риби через підрив Каховської ГЕС
Фото: REUTERS

На обмілілих водоймах Херсонської області залишилися десятки тисяч риб, які починають масово гинути через підрив Каховської гідроелектростанції. Про це повідомляє пресслужба обласної державної адміністрації.

Про масове море риби вже повідомляють у соцмережах мешканці Дніпропетровської області. Відео із мертвою рибою у Криворізькому районі опублікував голова ОП Андрій Єрмак.

- Дніпропетровщина – масове море риби внаслідок терористичного знищення Каховської ГЕС росіянами, - написав Єрмак.

Така сама ситуація спостерігається на узбережжях у Миколаївській області. Другу добу мертву рибу знаходять у Снігурівському районі.

- Щоб не допустити поширення інфекційних захворювань, на території Снігурівської та Горохівської громад повністю заборонено вилов та продаж риби на 10-денний термін. Рекомендації жителям поки що взагалі утриматися від придбання та вживання в їжу свіжовиловленої риби, - повідомив голова ГВА Іван Кухта.

Чиновник закликав людей подбати про своє здоров'я, оскільки місцеві жителі вже розпочали реалізацію мертвої риби.

Тим часом у МОЗ попередили українців, що мертву рибу чи присмертну не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи вживати.

- Жоден спосіб приготування не зробить його безпечним для вас: таку рибу не можна вживати, зокрема. сушити, в'ялити, смажити чи варити. Ця риба може містити збудники інфекційних захворювань, паразитів чи небезпечні хімічні речовини! Крім того, уникайте покупки риби у місцях стихійної торгівлі, - заявили у відомстві.

Як зазначено в повідомленні, мертва риба може нести одну з найбільших загроз - гостре інфекційне захворювання на "ботулізм". Інфекція виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, які виробляють бактерії-збудники хвороби.