Завантажити ще

Нардеп Грищук готовий взяти на поруки арештованого охоронця поліклініки

Нардеп Грищук готовий взяти на поруки арештованого охоронця поліклініки
Фото: facebook.com/romagrishchuk

Народний депутат Верховної Ради від Солом'янського району Роман Грищук готовий взяти на поруки охоронця поліклініки, якого суд ухвалив тримати під вартою після загибелі трьох людей через закрите укриття. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

- Вадим Мошкін – єдиний, кого суд узяв під варту. Він визнав провину. Теж єдиний. На відміну від голови району, мера міста та інших чиновників. Слідство визначить ступінь його провини та відповідальність за неї. Але чи справедливо охоронцеві сидіти, доки чиновники перекладають провину один на одного? Готовий як депутат взяти Вадима Мошкіна на поруки під час апеляції. 62-річний охоронець, котрий визнав свою провину, точно нікуди тікати не буде, - написав вони.

При цьому представник прокуратури Києва Надія Максимець заявила, що звинувачення попросило арешт для охоронця та цілодобовий домашній арешт для чиновників. За її словами, слідство встановило, що саме охоронець не відчинив двері до укриття під час повітряної тривоги, залишивши людей на вулиці під обстрілами. Його дії кваліфікували як залишення у небезпеці, що спричинило смерть. Санкція статті передбачає від п'яти до восьми років позбавлення волі. Місцеві жителі повідомили, що не лише в ніч проти 1 червня їм відмовлялися відчинити двері у сховище.

У ніч проти 1 червня під час ракетної атаки російських окупантів у столиці загинули троє людей, серед яких 10-річна дитина. Мешканці намагалися потрапити до укриття поліклініки у Деснянському районі, але двері були зачинені. Голосіївський суд Києва відправив до слідчого ізолятора на два місяці охоронця поліклініки Віктора Мошкіна. Він визнав свою провину.

Керівництво медзакладу, яке провини своєї не визнало, суд залишив під домашнім арештом. У мережі таке рішення викликало активне обговорення, багато користувачів називали його несправедливим. На думку українців, саме директор поліклініки та голова районної державної адміністрації мають перебувати у СІЗО.