21 вересня
Завантажити ще

Швеція передала Україні завірену копію Конституції Пилипа Орлика

Швеція передала Україні завірену копію Конституції Пилипа Орлика
Фото: facebook.com/archives.ua

Генеральний директор Національного архіву Швеції Астор Іко передала голові Укрдержархіву Анатолію Хромову засвідчену латиномовну копію Конституції Пилипа Орлика. А оригінал цього документа зберігається у Стокгольмі. Про це повідомила Державна архівна служба України.

- Цей екземпляр буде доданий як дублетний варіант до справи № 2236 «Колекція ксерокопій із фондів Національного архіву Швеції щодо історії України 1654-1747 рр.» у Центральному державному історичному архіві м. Київ, – розповіли у відомстві.

Перша українська Конституція була створена гетьманом Війська Запорозького Пилипом Орликом та датована 5 квітня 1710 року. Її повна оригінальна назва - Contenta Pactorum inter Ducem та Exercitum Conventorum Zaporoviensem, in Compendium brevi Stylo collecta: "Затверджено умови договору між гетьманом та Військом Запорозьким, у короткому огляді зібрано". Оригінал зберігається у Національному архіві Швеції, м. Стокгольм, у відомій колекції Cosacica.

Раніше стало відомо, що до України прибуде із Франції оригінал щоденника Пилипа Орлика, який буде виставлений на експозиції у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця" у Батурині Чернігівської області. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, рід Орликів пов'язує Україну та Францію міцними історичними узами, оскільки син гетьмана Григорій Орлик відіграв важливу роль у французькій дипломатії XVIII століття.

Новини по темі: Музей Історія Гетьман