21 вересня
Завантажити ще

У Харкові відкрили пам'ятник дітям, яких вбила Росія

У Харкові відкрили пам'ятник дітям, яких вбила Росія
Фото: kharkivoda.gov.ua

У неділю, 4 червня, у День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України, під патронатом першої леді України Олени Зеленської у центрі Харкова відкрили пам'ятник дітям області, які загинули внаслідок російської агресії. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

- За 15 місяців злочинної війни росіяни вбили на Харківщині 76 дітей. Наймолодшій жертві путінських злочинів було всього п'ять місяців. Понад 200 наших дітей отримали поранення. На жаль, ця жахлива статистика продовжує збільшуватися. Ми ніколи не пробачимо цього ворогу і ніколи не забудемо безневинних жертв російських злочинів, - написав Синєгубов у Telegram.

Монумент встановили поряд із будівлею Харківського обласного палацу дитячої та юнацької творчості. Автором п'ятиметрового пам'ятника є скульптор Михайло Ятченко. Реалізувати проєкт допомогли меценати.

- Важко відкривати пам’ятники загиблим. Особливо якщо ці загиблі - діти. Адже діти мають жити. Як мали жити маленькі мешканці розбитих російськими ракетами будинків по всій країні. Повинні були жити всі пасажири автівок з написом "Діти", розстріляних окупантами, - сказала під час церемонії відкриття Олена Зеленська.

Архітектурна композиція монумента складається зі скульптур фігур дітей - хлопчика і дівчинки, які злітають над гранітною глибою, що уособлює вибух. Фігури дітей постають в образі ангелів з обгорілими крилами. Вони виконані у бронзі зі спеціальним облицюванням, яке надає металу додаткову довговічність та відтінки.