Завантажити ще

Кличко: Громадян залучать до перевірки доступу до укриттів

Кличко: Громадян залучать до перевірки доступу до укриттів
Фото: t.me/vitaliy_klitschko

Київська влада залучить громадськість до перевірки доступу до укриттів. Про це заявив міський голова Віталій Кличко.

- Міська влада залучає громадськість до перевірки доступу до укриттів. Півтора місяця тому Департаментом муніципальної безпеки КМДА було укладено Меморандум про співпрацю з контролю за роботою укриттів із групою громадського моніторингу "Озон". Група збирає та надає департаменту адреси укриттів, на які скаржаться мешканці. Вже проведено низку спільних інспекцій. Місто закликає долучатися до цієї ініціативи всіх небайдужих киян як громадських уповноважених з таких перевірок, - зазначив Кличко.

Раніше Кличко доручив усім головам райдержадміністрацій (РДА) Києва ще раз перевірити усі укриття, нанесені на карту укриттів столиці. За його словами, у кожному районі міста відповідальність за роботу укриттів несуть керівники установ, де розташовані укриття, та голови районів. Глави РДА відповідальні за доступ та облаштування укриттів, нанесених на карту укриттів столиці.

У ніч на 1 червня російські окупанти обстріляли Київ балістичними ракетами "Іскандер-М" та крилатими "Іскандер-К". Усі 10 ракет ППО збили, повідомили у Повітряних силах ЗСУ. Уламки однієї з ракет впали біля поліклініки в Деснянському районі, укриття в ньому під час тривоги виявилося закритим. За останніми даними, загинули троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка, її мама та ще одна киянка) і 16 поранені. Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали саме у той час, коли він шукав охоронця, щоб той відкрив бомбосховище. У Деснянській РДА кажуть, що центральний вхід до поліклініки, де було укриття, було відкрито і там сховалися деякі місцеві жителі. Поліція розпочала розслідування через закрите укриття у Києві за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України ("Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки"). Охоронця поліклініки перевіряють на наявність алкоголю у крові.