Завантажити ще

Кличко: Поліція буде контролювати роботу київських укриттів вночі

Кличко: Поліція буде контролювати роботу київських укриттів вночі
Фото: VALENTYN OGIRENKO/REUTERS

Після того, як в ніч на 1 червня в Києві через закрите укриття загинули три людини, в Києві прийнято рішення про те, що поліція буде додатково контролювати роботу укриттів в нічний час. Про це на своєму телеграм-каналі написав мер міста Віталій Кличко. 

- Домовилися з патрульною поліцією Києва, що вони допоможуть контролювати роботу укриттів уночі.  Обʼїжджатимуть у комендантську годину під час повітряної тривоги укриття, що є на мапі міста, і перевірятимуть, чи вони відчинені. Та оперативно передаватимуть інформацію міським службам, - наголосив Кличко.

В свою чергу керівниця департаменту комунікації МВС України Мар'яна Рева в ефірі телемарафону повідомила, що співробітники ДСНС разом з нацполіцією будуть проводити спонтанні перевірки доступу до укриттів.

- Кожне укриття має свого власника. ДСНС координує цю роботу. Для того, щоб не допустити такого (ситуації з закритим укриттям під час повітряної тривоги) у майбутньому, ми проводитимемо спільні рейди ДСНС і поліції, щоб перевірити всі укриття, - сказала Рева.

За її даними, рейди будуть спонтанними. Рева звернулась до власників укриттів с вимогою забезпечити «безперешкодний доступ».

- Будьте впевнені в тому, що люди, яких ви призначили відповідальними за ці укриття, також розуміють усю важливість цієї проблеми, - додала керівниця департаменту комунікації МВС.

Вона наголосила, що громадяни, яким відомо про закриті під час повітряної тривоги укриття, можуть  повідомляти про це в поліцію.

РФ нанесла удар по Києву в ніч на 1 червня, атакувавши місто 10 ракетами «Іскандер». Всі снаряди були збиті силами ППО, але уламки впали в трьох районах. У Деснянському районі під час атаки загинули дві жінки та дитина. За словами свідків, вони не змогли сховатися в укритті поліклініки через те, що воно було закрите. 

Наразі охоронець поліклініки, який повинен був відкрити укриття, доставлений до поліції. За даними київської прокуратури, у нього є ознаки алкогольного сп’яніння.