Завантажити ще

Буковинське поминальне деревце стало елементом нематеріальної культурної спадщини

Буковинське поминальне деревце стало елементом нематеріальної культурної спадщини
Фото: molbuk.ua

Рішенням експертної ради при Міністерстві культури елемент "Буковинське поминальне деревце з дарами" внесено до списку національної культурної спадщини. Важливо також те, що цей елемент є спільним для українців Буковини, румунів та молдован. Про це повідомляє Буковинський центр культури і мистецтва.

Під час похорону в селах Буковини роблять поминальне дерево у ріст дорослої людини чи дитини, прикрашене символічною випічкою, фруктами та свічками. Це вважається даром на той світ. Експедиційне вивчення цієї традиції розпочалося п'ять років тому. Увесь цей час дослідники етнографії здійснювали класифікацію цього ритуального атрибута і займалися просуванням його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Врешті ці зусилля увінчалися успіхом.

На Буковині поминальне деревце з дарами називають пом, парастас, деревце, коливце, прутчик. Кожна фігурка має глибоку духовну семантику - птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо. Включення його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини означає початок тривалої охоронної роботи.

Новини по темі: дерево Буковина