Завантажити ще

Художника Даніеля Скрипника побили біля кінотеатру на Подолі через зовнішність

Художника Даніеля Скрипника побили біля кінотеатру на Подолі через зовнішність
Фото: instagram.com/daniel.skripnik

Уповноважений Верховної Ради з прав людини взяв під особистий контроль справу про побиття художника Даніеля Скрипника у Києві через його нетрадиційну орієнтацію. Дмитро Лубинець також звернувся до Національної поліції. Про це омбудсман повідомив 30 травня у своєму телеграм-каналі.

- Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся до Головного управління Національної поліції в Київській області щодо проведення невідкладного, неупередженого та ефективного розслідування вчиненого правопорушення з обов’язковим дослідженням ймовірного мотиву нетерпимості за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Питання перебуватиме на моєму контролі, - заявив Лубинець.

Омбудсман зазначив, що будь-яке насильство та дискримінація є неприпустимими у цивілізованому європейському суспільстві, а порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками тягнуть за собою настання кримінальної відповідальності згідно зі статтею 161 Кримінального кодексу України.

29 травня Даніель Скрипник та громадська організація Ukrainepride розповіли, що художника побили пізно увечері у неділю біля кінотеатру “Жовтень”. Нападники підбігли до нього зі словами "Хул* ти такий тут п**ар ходиш?", ударили по голові та ногах. Один з них продемонстрував геніталії й запитав: «Тобі це подобається?» Скрипник викликав поліцію, але компанія втекла. Художник звернувся до відділку наступного дня і розповів, що правоохоронці з ним на звʼязку.

Данієль Скрипник відомий в Україні та за її межами завдяки малюнку соняшника, який став впізнаваним логотипом України. Він давав інтерв'ю каналам “1+1”, ICTV, журналу Vogue Україна та американському телеканалу CBS.

26 травня Володимир Зеленський відповів на петицію, яку подали на підтримку законопроєкту № 9103. Президент повідомив, що держава працює над запровадженням інституту цивільного партнерства.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Daniel Skripnik (@daniel.skripnik)

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений UKRAINEPRIDE 🇺🇦🏳️‍🌈 (@ukraine.pride)

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Daniel Skripnik (@daniel.skripnik)