Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Без навчання в автошколі та на нових авто: як українці будуть отримувати водійські посвідчення

Без навчання в автошколі та на нових авто: як українці будуть отримувати водійські посвідчення
Фото: ukrinform.ru

До кінця 2023 року в Україні будуть запроваджені зміни в отриманні водійських посвідчень. Вони будуть стосуватися як теоретичного, так і практичного іспиту, повідомив в інтерв'ю РБК-Україна  міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами,  згідно з новою системою, українці для отримання водійського посвідчення не обов'язково повинні проходити теорію в автошколі. Підготуватися до іспиту можна самостійно чи з репетитором. В той же час буде посилена перевірка у класах, де складають теоретичний іспит.

- Розуміючи технічну складову цього процесу, ми забороняємо в цих класах знаходитись стороннім особам, замість однієї камери ставимо чотири камери. Ми знищуємо повністю можливість існування "сліпих зон". Інформація з камер буде зберігатись мінімум місяць на серверах МВС, - наголосив міністр.

Він також пояснив, що зміни торкнуться і автомобілів, на яких здається практичний іспит.

- Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, "Лад" точно не буде, радянського автопрому не буде. Машини до 5 років випуску, - сказав він.

За словами міністра, в машинах також буде чотири камери - одна зверху показуватиме, які педалі натискає водій та інструктор. Фронтальна камера показуватиме шлях авто та дії водія, також буде аудіозапис.

- Всі підказки інструктора будуть фіксуватися. Все відео і аудіо зберігатимуться у нас на сервері мінімум 30 днів. Що це дозволить? Це дозволить кожному, хто бажає здати екзамен, поскаржитись на дії інструктора, - пояснив глава МВС.

Відносно інших змін Клименко розказав, що в Україні буде зменшена кількість сервісних центрів, де можна скласти водійські іспити. Наразі їх по всій Україні 148, а залишиться 55. Всі вони будуть оснащені новою технікою.

- Уже з 1 червня ми починаємо експеримент, який буде проводитись в Київський, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Експеримент буде до 2 місяців, доки ми зможемо технічно переоснащити наші центри прийому іспитів, щоб ми подивилися, як це може працювати, щоб уже у вересні-жовтні можна було користуватись цим по державі, - пояснив Клименко.

Він додав, що в Україні в майбутньому буде скасована технічна експертиза для авто. Її потрібно буде проводити лише під час першої реєстрації. Поступово також буде скасована необхідність їхати у сервісний центр при купівлі авто: технічний паспорт та номера можна буде отримати в салоні, а згодом їх будуть надсилати поштою.

Зараз для отримання посвідчення водія потрібно пройти курси в автошколі та скласти теоретичний іспит. Після цього потрібно пройти практичну частину навчання і скласти іспит з водіння.Після цього сервісні центри видають водійське посвідчення на два роки, яке згодом потрібно замінити.