Завантажити ще

На Сонці виявили гігантську пляму, яка може спровокувати потужну геомагнітну бурю на Землі

На Сонці виявили гігантську пляму, яка може спровокувати потужну геомагнітну бурю на Землі
Фото: NASA

Сонячна пляма, яка у чотири рази більша за Землю, просто зараз знаходиться на одній лінії з Землею. І вона настільки велика, що астрономи кажуть, що її можна побачити неозброєним оком - за умови, що є відповідне обладнання для безпечного спостереження, пише Businessinsider.

У цій величезній плямі може виникнути найпотужніший спалах на Сонці, який спроможний спричинити відключення радіозв'язку, що впливає на авіацію. Також це може призвести до появи геомагнітної бурі на Землі.

Сонячні плями - це окремі ділянки на Сонці, вони темніші, тому виділяються на фоні яскравого світла зірки. Саме тут силові лінії магнітного поля Сонця починають змінюватися, що призводить до сильних викидів енергії та плазми. Так відбуваються сонячні спалахи та корональні викиди маси чи викиди плазми у космос.

Це останнє із серії дивних явищ, що спостерігаються на Сонці в останні місяці. Наразі Сонце готується до пікової активності у своєму 11-річному циклі, під час якого більш імовірною є поява сонячних плям, подібних до цієї.