Завантажити ще

Викид сонячної енергії дістався Землі: чи очікувати на нові магнітні бурі

Викид сонячної енергії дістався Землі: чи очікувати на нові магнітні бурі
Фото: pixabay.com

У понеділок, 22 травня, на Землю обрушився новий викид корональної маси (СМЕ) від сонячної плями AR3311, який став причиною ранкової слабкої магнітної бурі. Як повідомляють фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) на сайті SpaceWeather, ймовірність виникнення нової магнітної бурі вдень середньої потужності становить 75%, сильної - 30%.

Тим часом сайт Tesis.xras оновив графік магнітних бур. За планом вже завтра, 23 травня, можемо очікувати на невелике магнітне збурення, яке переросте у слабку бурю 24 травня потужністю п'ять балів. Потім на Землі запанує тиша до кінця цього місяця.

Вчені з Центру прогнозування космічної погоди, що у США, раніше заявили про те, що космічні апарати NASA та наземні станції стеження зафіксували потужний викид енергії на Сонці пізно ввечері 16 травня. Це був один із найсильніших спалахів. Він стався у сонячній плямі, яка була не повністю звернена до Землі, однак наслідки виверження відчувалися. Це призвело до відключення на кілька годин радіозв'язку в деяких регіонах Північної та Південної Америки, а також у Центральній Америці. Проте через обертання Сонця прихована сонячна пляма вже у вихідні з'явилася в полі зору Землі. 

Новини по темі: Сонце викиди магнітні бурі