Завантажити ще

Євген Нищук: Склад Комітету Шевченківської премії буде оновлено майже на 100%

Євген Нищук: Склад Комітету Шевченківської премії буде оновлено майже на 100%
Фото: facebook.com/Yevhen.Nyschuk

Склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка буде оновлено майже на 100%. Про це новий голова комітету Євген Нищук розповів на пресконференції у музеї Шевченка в Києві, повідомив Інтерфакс-Україна

- Перше, що я маю зробити, це сформувати авторитетний склад Комітету, до якого буде довіра культурної спільноти. Це мають бути ті люди, які мають вагу, - сказав Нищук і зазначив, що, за його відчуттями, склад буде оновлено майже на 100%.

Щодо колишніх членів комітету, які написали заяви про складення повноважень, Нищук заявив, що, можливо, деякі з них працюватимуть як експерти за різними напрямами. 

Нищук спрогнозував, що на підбір нового складу членів комітету йому знадобиться 10-14 днів, але основний пул кандидатів він для себе визначив. За його словами, під час відбору враховуватимуть і віковий, і гендерний критерій. Також Нищук заявив, що важливим нюансом має стати фізична присутність в Україні.

Євген Нищук припустив, що всіх лауреатів Шевченківської премії може бути оголошено 9 листопада в День української писемності та мови або 24 серпня у День незалежності.

На запитання, чи варто номінацію "За внесок у перемогу" включати до Шевченківської премії, чи заснувати окрему, Нищук заявив, що не бачить необхідності робити окрему премію.

- Мені здається, що наступного року ті твори, які подаються в усіх номінаціях, у них де-факто вже буде передбачена воєнна тематика, - пояснив він.

Шевченківська премія - найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва в Україні. Премію вручають із 1961 року до дня народження Тараса Шевченка у семи номінаціях. Цього року переможців 9 березня не назвали. Голова Комітету Шевченківської премії Юрій Макаров заявив, що лауреатів разом із переможцями нової номінації "За внесок у перемогу" буде оголошено 22 травня, у день перепоховання Тараса Шевченка. 11 березня Комітет премії оголосив лауреатів частини номінацій.

Макаров подав у відставку, а члени Комітету премії заявили про складання своїх повноважень. Заяву підписали Дмитро Богомазов, Володимир Войтенко, Майя Гарбузюк, Тамара Гундорова, Ростислав Держипільський, Римма Зюбіна, Алла Мазур, Люба Морозова, Віктор Плоскіна, Юлія Сінькевич, Ірина Славінська, Остап Сливинський і Євген Стасиневич. Склад комітету працював з 2019 року. Його трирічний строк повноважень закінчився, але був подовжений на час воєнного стану.

Президент Володимир Зеленський 22 травня призначив актора, ексміністра культури Євгена Нищука головою Комітету Шевченківської премії.