Завантажити ще

Президент призначив Євгена Нищука головою Комітету з Шевченківської премії

Президент призначив Євгена Нищука головою Комітету з Шевченківської премії
Фото: facebook.com/Yevhen.Nyschuk

Володимир Зеленський призначив актора та ексміністра культури Євгена Нищука головою Комітету з Шевченківської премії. Про це йдеться в Указі № 288/2023, який був опублікований 22 травня на сайті президента України. Нищук має подати пропозиції щодо персонального складу комітету.

- 1. Призначити НИЩУКА Євгена Миколайовича головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, звільнивши від виконання обов’язків голови названого Комітету Ю. Макарова.

2. Голові Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка подати пропозиції щодо нового персонального складу Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, - йдеться у документі.

Призначення Євген Нищук прокоментував у своєму фейсбуці. Актор зазначив, що рішення ухвалено в день символічного перепоховання Тараса Шевченка - 22 травня 1861 року.

- Це стало важливою подією для консолідації українського духу й для утвердження незламності української нації. Сьогодні, у цей символічний день, указом президента України мене призначено головою Національного комітету України імені Тараса Шевченка. Розумію ту велику місію, до якої долучений. Вдячний своїм попередникам і робитиму все, щоб премія здобула новий імпульс для розвитку… Робитиму все, щоб премія стала важливим інструментом для популяризації України, - написав він. 

Євген Нищук - народний артист України, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, військовий ЗСУ. Нищук був міністром культури України з 27 лютого до 2 грудня 2014 року та з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року. Шевченківська премія - найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва в Україні. Премію вручають із 1961 року до дня народження Тараса Шевченка у семи номінаціях.

У 2023 році вперше в історії премії 9 березня не оголосили імена переможців. 11 березня комітет все ж таки назвав частину лауреатів. Це сталося через те, що тодішній глава комітету Юрій Макаров вирішив додати ще одну номінацію — «За внесок у перемогу» - і оголосити раніше визначених лауреатів та нових разом 22 травня, у день перепоховання Кобзаря. Через критику 13 березня Юрій Макаров пішов у відставку, а через чотири дні члени комітету склали повноваження.