Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Вперше в Україні для пересадки нирки задіяли унікальний апарат

Вперше в Україні для пересадки нирки задіяли унікальний апарат
Фото: facebook.com/1tmolviv

Львівські трансплантологи першими в Україні задіяли для пересадки донорської нирки апарат Kidneyassist. Він удвічі подовжує час можливого перебування органа поза тілом. Тож тепер у Центрі трансплантології Першого медичного об’єднання Львова можуть транспортувати нирку з будь-якої точки України, повідомили у пресцентрі Першого медоб'єднання.

Цей пристрій наразі єдиний у нашій країні. Він не лише дозволяє збільшити час безпечного перебування органа поза тілом, але й допомагає оцінити стан і функцію нирки, а також спрогнозувати результат трансплантації. За словами лікарів, апарат дає змогу фактично оживити нирку поза тілом. Є можливість перевірити, наскільки добре орган виділяє сечу.  

Першим пацієнтом, який отримав донорську нирку з використанням апарату  Kidneyassist, став 43-річний Ігор Міклуха з міста Овруч. Він з дитинства хворів на гломерулонефрит - недугу, що призводить до ниркової недостатності. У 26 років нирки Ігоря відмовили. Якийсь час молодий чоловік перебував на гемодіалізі. Це процедура з очищення крові від токсинів та виведення надлишків води. Вона проводиться у медзакладі тричі на тиждень і триває по кілька годин.  

- Нікуди не поїдеш, прив‘язаність до лікарні, постійна втома. Також треба дотримуватися дієти та води менше пити, - розповідає Ігор про життя на гемодіалізі. 

У 2010-му в Запоріжжі Ігорю пересадили нирку. Він прожив з нею понад 10 років. Але з часом донорський орган відмовив, тому чоловік знову став у список очікування на пересадку. 

Донорська нирка для Ігоря з’явилася в Одесі. Через повітряну загрозу гелікоптерами органи нині не транспортують. Автівкою туди й назад до Львова - неблизький шлях. Найменший затор - і орган можна втратити. До того ж чим довше він поза тілом, тим менше шансів на успішну пересадку. Але за допомогою апарата Kidneyassist така відстань уже не проблема.   

- Забір нирки в Одесі здійснили о 7-й ранку. А трансплантацію у Львові розпочали о 5-й ранку наступного дня. Понад 23 години орган перебував поза межами тіла. Пристрій продовжив роботу нирки і зберіг її функцію. Орган запрацював просто на операційному столі. Пересадка пройшла успішно, - кажуть медики.

На четвертий день після трансплантації Ігор почувається добре і вже будує плани на майбутнє. Він хоче подорожувати Україною. 

Фото
Фото
23 Травня 202314:14