Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Коптер-міношукач українського студента покаже місце знахідки з точністю до сантиметра

Коптер-міношукач українського студента покаже місце знахідки з точністю до сантиметра
Фото: особистий архив Ігоря Клименка

В вересні 2022 року Ігорю Клименку було присвоєно звання найкращого студента світу, за версією Всесвітньої премії Global Student Prize. Хлопець розробив інноваційний винахід, поєднавши в єдине ціле безпілотник з міношукачем.

Розробка Ігоря Клименка здатна дистанційно шукати вибухонебезпечні предмети за допомогою електромагнітного і оптичного дослідження поверхонь. І саме головне – знаходити різні типи мін і при цьому передавати їхні точні координати саперам. Вона здатна зробити процес розмінування територій значно безпечнішим для саперів.

Ігор Клименко працює над своїм винаходом ще з 5-го класу. KP.UA поспілкувалась з Ігорем і дізналась, над чим зараз вiн працює.

- Ви людина, яка змогла створити квадрокоптер-тральщик і стати найкращим студентом світу, за версією Global Student Prize. Як це змінило ваше життя?

- Я неймовірно вдячний суддям, які побачили потенціал у моєму проєкті. Проте я б не сказав, що я найкращий студент у світі. Глобальна студентська премія Chegg.org – це відзначення студентів з усього світу та підкреслення їхніх досягнень і наполегливої праці. Це дало мені неймовірну платформу для підвищення обізнаності про глобальну проблему наземних мін, чим я завжди захоплювався.

- Що зараз робите? Де і чому навчаєтесь?

- Зараз я в Канаді, вивчаю математику та інформатику в Університеті Альберти. Паралельно здобуваю онлайн-диплом із робототехніки та інженерії в Київському політехнічному інституті. Усе, чого дізнаюся під час навчання, буде життєво важливим, щоб допомогти мені вдосконалити свій пристрій і зробити його найкращим.

Ігор Клименко працював над створенням Quadcopter Mine Detector протягом останніх трьох років. Фото: особистий архив Ігоря Клименка

Ігор Клименко працював над створенням Quadcopter Mine Detector протягом останніх трьох років. Фото: особистий архив Ігоря Клименка

- Чи вдалося за цей час якось покращити свій пристрій?

- Зараз я працюю над оновленням свого дрона та привнесенням до нього елементів ШІ (штучного інтелекту).

- Скільки часу у вас пішло на виготовлення квадрокоптера?

- Працював над створенням Quadcopter Mine Detector протягом останніх трьох років. Я придумав безпілотник, коли мені було 9 років, коли дізнався про те, що Росія вторглася в Крим, дивлячись телевізор з батьками. Я читав книги про міни і намагався дізнатися про них якомога більше. Я почав працювати над розробкою дрона ще в середній школі, коли перейшов до Київського політехнічного ліцею, і мої вчителі мене неймовірно підтримували. Після школи я годинами намагався розробити прототип безпілотника і після нещодавнього вторгнення в Україну став ще більш рішучим, оскільки хотів щось зробити, щоб допомогти своїй країні. Наразі було два прототипи, які успішно випробували в лабораторії.

- Що він вже може робити? Та у чому його перевага перед іншими засобами та обладнанням для розмінування?

- Безпілотники, які виявляють наземні міни, вже існують, але мій пристрій надає точне GPS-місцезнаходження в межах сантиметрів. Я сподіваюся, що ця точність допоможе врятувати багато життів.

- Вже можна запустити серійне виробництво вашого пристрою і що для цього потрібно?

- Прототип міношукача Quadcopter отримав два офіційних патенти в Україні. Я працював над розробкою мінімально життєздатного продукту, який повинен бути зроблений протягом наступних року чи двох. Коли мінімально життєздатний продукт буде готовий, ми зможемо перевірити його в реальному світі. Я мрію, щоб мій пристрій масово вироблявся і використовувався для розмінування землі в Україні та в усьому світі. Бо міни спричиняють приблизно 15 000-20 000 поранень на рік.