26 вересня
Завантажити ще

У Львові провели надскладні операції хлопцю із рідкісним генетичним захворюванням

У Львові провели надскладні операції хлопцю із рідкісним генетичним захворюванням
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні святого Миколая, що у Львові, спеціалісти ортопедо-травматологічного відділення допомогли стати на ноги 20-річному Володимиру, який усе своє життя страждав на рідкісне генетичне захворювання - торсійну дистонію, на яке хворіють не більше 100 людей в Україні. Недуга практично викрутила тіло хлопця, і 16 років він провів у інвалідному візку. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Володимир народився здоровою дитиною. Проте у 2,5 року його ніжки почали слабшати. Спершу Володі стало складно ходити, а згодом - і геть неможливо. До того ж він усе гірше розмовляв. Батьки увесь час возили сина по лікарях, але тим ніяк не вдавалося розпізнати хворобу.

Кілька років тому мама хлопця побачила по телевізору історію дівчини, симптоми її недуги збігалися з тими, що були у Володі. Лікарі підтвердили діагноз: торсійна дистонія. Це рідкісне генетичне захворювання, при якому мозок направляє неправильні імпульси до м’язів. Через це тіло хворого викручує, а в м’язах з’являється сильний біль.

- Торсійну дистонію неможливо вилікувати, але можна усунути прояви хвороби, - кажуть медики. - В мозок хворих вживлюють нейростимулятор - пристрій, що подає правильні імпульси до мозку. Встановили такий і Володі. Зробили це київські спеціалісти. Після операції хлопцю значно полегшало. Він почав виконувати фізичні вправи, краще їсти та розмовляти. Однак роки без правильного діагнозу і відповідного лікування змінили тіло Володі. Його обидві стопи були повністю вивернуті всередину. Тож їх довелося вирівнювати хірургічним методом. Ці складні реконструктивні операції провели львівські спеціалісти.

Крім того, у Володі розвинувся нервово-паралітичний сколіоз. Він здебільшого лежав і сидів, а ходити міг лише з підтримкою. Дошкуляв і сильний головний біль.

Для того щоб хлопець утримував координацію при ходьбі, йому необхідно було зробити складну операцію на хребті. Коли до лікарні святого Миколая зі США приїхали відомий спінальний хірург Марк Диржка та нейрофізіолог Браян Дембоскі, львівські спеціалісти вирішили, що разом прооперують хлопця.

Під час хірургічного втручання американські та львівські лікарі зробили корекцію деформації хребта. Стабілізували його та наклали металеві конструкції, аби викривлення не прогресувало. Після складної операції на хлопця чекає тривале відновлення. А потім - реабілітація. Та Володя вже значно краще сидить і ходить. Він мріє передусім почати ходити самостійно, а потому - зіграти у футбол на одному з найбільших стадіонів України.

Фото
Фото
19 Травня11:01