Завантажити ще

Львівські лікарі врятували дівчинку з рідкісною вродженою недугою

Львівські лікарі врятували дівчинку з рідкісною вродженою недугою
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні святого Миколая у Львові прооперували дворічну дитину, у якої виявили рідкісну генетичну патологію - артеріовенозну мальформацію. У світі лише у 0,14-2 % людей виявляють цю недугу. Про це розповіли у Першому територіальному медичному об'єднанні Львова.

Місяць тому мама дворічної Ані помітила припухлість на шиї дитини. То була якась дивна гулька, і коли вона почала розростатися, жінка звернулася до дитячої лікарні святого Миколая. Всередині утворення медики виявили гній. Прооперували і відпустили дитину додому. Однак ситуація повторилася, і маленька Аня знову потрапила до лікарні. На додачу до гульки у дитини з'явилася температура, ліки не допомагали, і її знову почали готувати до операції.

Вже в операційній хірурги помітили, що вени та артерії у набряклій ділянці на шиї сплелися у шестисантиметровий клубок і перетискали одна одну. Це рідкісна генетична патологія - артеріовенозна мальформація. Вона могла вбити дитину.

Така патологія, коли кровоносні судини переплітаються та заплутуються і перетікають безпосередньо у вени, дуже рідкісна, її мають від 0,14 до 2 % людей. Проявляється захворювання у різному віці. У випадку Ані воно загрожувало нагноєннями, деформаціями м’яких тканин у місці утворення, посинінням обличчя, тромбоутворенням, кровотечами та порушенням життєво важливих функцій організму через тиск на близько розташовані судини та нерви. Однак львівські лікарі змогли відділити найважливіші судини під час оперативного втручання. Тож здоров'ю та життю дитини нічого не загрожує. Незабаром вона зможе повернутися додому.

Раніше у Львові прооперували 8-річного хлопчика, у якого діагностували рідкісне захворювання спинного мозку. Дитині загрожував крововилив будь-якої миті.