Завантажити ще

Повернули з того світу: у Львові врятували чоловіка з критичним ускладненням після інфаркту

Повернули з того світу: у Львові врятували чоловіка з критичним ускладненням після інфаркту
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні Святого Луки медики врятували чоловіка з критичним ускладненням від гострого інфаркту міокарда. Аби зберегти життя пацієнту, спеціалісти вперше у своїй практиці застосували новітню внутрішньосудинну методику. Про це повідомляє перше медичне об'єднання Львова.

Пацієнт - 67-річний львів'янин Богдан Глас. Рік тому він підхопив коронавірус. Після перенесеної хвороби у раніше здорового чоловіка почалися ускладнення. Спершу - менінгіт, від якого він тривалий час лікувався, потім з’явились постійна втома та часті запаморочення. А трохи більше як тиждень тому чоловік зненацька почав важко дихати та знепритомнів. Донька викликала швидку. 

У критичному стані чоловіка доправили до лікарні Святого Луки. Медики виявили у пацієнта гострий інфаркт міокарда. Для відновлення кровотоку лікарі провели стентування - встановлення металевого каркаса у вигляді сітки для розширення звуженої судини серця. Та навіть після цього головний м’яз пацієнта не запрацював належним чином. Кров із киснем і далі не надходили до життєво важливих органів і систем. У чоловіка розвинувся кардіогенний шок. Це одне з найпоширеніших ускладнень інфаркту. У 90% пацієнтів призводить до смерті.

Аби врятувати чоловіка, лікарі застосували нову для них методику -  встановили пацієнтові аортальний балонний контрпульсатор. Це маленький внутрішньосудинний пристрій, який вводять до серця через єдиний прокол стегнової артерії. Він поступово починає роздуватися, проштовхує кров в обох напрямках, покращує кровотік та насичення організму киснем. Одразу після введення контрпульсатора  показник ефективності його роботи підвищився з 10% до 40%. Пацієнта вдалося врятувати.

На 11-ту  добу після операції Богдана виписали з лікарні. Попереду на нього чекає реабілітація.

Медики зазначають, що, згідно зі статистикою, щороку в Україні фіксується близько 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. У більшості хворі помирають. Причина - несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Аби мінімізувати ризики, що призводять до інфарктів, кожній людині варто проходити щорічні медичні огляди. Та за будь-яких змін самопочуття обов’язково звертатись за медичною допомогою до спеціалістів.  

Львівські медики видалили жінці з Чернівецької області гігантську пухлину - новоутворення важило 13 кілограмів і мало не вбило пацієнтку.