30 вересня
Завантажити ще

Львівські лікарі видалили жінці гігантську пухлину

Львівські лікарі видалили жінці гігантську пухлину
Фото: facebook.com/1tmolviv

Львівські медики із лікарні Святого Пантелеймона видалили жінці з Чернівецької області гігантську пухлину - новоутвір важив 13 кілограмів. Пухлина прогресувала, спочатку пацієнтка зволікала з походом до лікарні, а коли звернулася - місцеві медики почали шукати спеціалістів, хто б взявся за операцію. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Гігантська 13-кілограмова пухлина в животі 53-річної Ірини з Хотина (Чернівецька область) мало не вбила жінку. Вона думала, що просто погладшала. За порятунок жінки і видалення величезного утворення взялися хірурги лікарні Святого Пантелеймона. 

Ірина все життя працювала вчителькою. На здоров'я ніколи не скаржилася. Близько чотирьох років тому на яєчнику жінки з'явився новоутвір, про який вона не знала, бо пухлина прогресувала безсимптомно, болю не було. Єдине що - Ірина поступово набирала зайву вагу.

Та в березні 2023 року пухлина стрімко зросла до гігантських розмірів. Жінка вже не могла сама одягнутися, спокійно лежати чи сидіти. Болі її виснажували, але вона терпіла і все ще не йшла до лікаря. А пухлина продовжувала збільшуватись. І тільки коли Ірина усвідомила, що може зранку просто не прокинутися, нарешті звернулась за медичною допомогою. 

Місцеві лікарі були шоковані побаченим. Вони доправили Ірину до реанімації і почали пошуки лікарні та спеціалістів, які погодяться оперувати жінку у такому важкому стані.

- Наважились взятися за цей складний випадок наші львівські хірурги лікарні Святого Пантелеймона, - кажуть у Першому медоб'єднанні Львова. - Жінка потрапила до нас в стабільно-важкому стані з деформованим животом,  втратою м'язової маси, сильною слабкістю та зайвою рідиною в плевральній порожнині. Часу зволікати більше не було. Після необхідного додаткового обстеження лікарі негайно взялися за видалення гігантського утворення.  

У ході операції лікарі видалили 13-кілограмову пухлину, розміром 35 на 25 сантиметрів. Жінці насправді ще дуже пощастило, кажуть хірурги. Адже, пухлина не розповсюдилась на сусідні органи та структури. А тому лікарі швидко та безпечно видалили новоутвір.

Операція тривала дві години та пройшла успішно. За тиждень прийшли і результати гістології. Пухлина виявилася доброякісною, а тому додаткової терапії жінка не потребує. Вчительку вже виписали, і незабаром вона планує повернутися до роботи.

Фото
Фото
09 Травня14:33