25 травня
Завантажити ще

Через смерть ведмедиці закарпатські прикордонники будуть судитися з Ужанським національним парком

Через смерть ведмедиці закарпатські прикордонники будуть судитися з Ужанським національним парком
Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

У вівторок, 9 травня, чопські прикордонники надіслали на адресу Великоберезнянського райсуду позов про захист ділової репутації. Відповідачами у справі визначено безпосередньо Ужанський національний природний парк та начальника відділу державної охорони природно-заповідного фонду цього парку Владислава Каменцу. Про це йдеться на Facebook-сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

Владислав Каменца 1 травня поширив у Facebook допис, у якому звинуватив прикордонників в організації незаконного полювання та вбивстві ведмедиці. Посадовець стверджував, що нібито військовослужбовці Чопського прикордонного загону, які проходять строкову військову службу у відділенні «Кам’яниця», знищили ведмедицю, яку разом з ведмежатами помічали в районі населеного пункту Стужиця. Того ж дня аналогічні звинувачення були викладені на офіційній сторінці у соцмережі Ужанського національного природного парку.

- Посадовця того ж дня запросили до прикордонного підрозділу та надали можливість ознайомитися з висновком комісії, яка підтвердила смерть тварини внаслідок природних причин. До того ж, як було зазначено в акті за результатами обстеження, знайдене прикордонниками тіло тварини належало самцеві, а не самиці ведмедя, - йдеться у повідомленні прикордонників.

Проте, стверджують прикордонники, Каменца продовжував їх звинувачувати, поширюючи свої домисли та припущення у соцмережах та коментарях для ЗМІ. Тепер за ці дії йому та Ужанському національному природному парку як юридичній особі доведеться відповідати у суді.