Завантажити ще

Лісівники на Закарпатті звинуватили прикордонників у вбивстві ведмедиці

Лісівники на Закарпатті звинуватили прикордонників у вбивстві ведмедиці
Фото: facebook.com/vkamenski

Посадові  особи Державної прикордонної служби України можуть бути причетними до вбивства ведмедиці на території Ужанського нацпарку. Про це повідомив у Facebook начальник відділу державної охорони ПЗФ Ужанського національного природничого парку Владислав Каменца.

14 квітня Західне регіональне управління ДПСУ оприлюднило інформацію, що неподалік місця тривалого несення служби прикордонного наряду відділу "Стужиця" Чопського загону оселилася ведмедиця з двома ведмежатами. А вже 16 квітня  староста села Домашин, яке знаходиться поблизу Костринського ПНДВ Ужанського НПП повідомив керівника відділення та адміністрацію парку, що протягом двох останніх днів мешканці села спостерігають появу малого ведмежати без ведмедиці. Тварину вилучили та передали зоозахисникам. А працівники парку розпочали перевірку, аби з'ясувати, де поділася ведмедиця та друге ведмежа.

- Для з'ясування подальшої долі ведмедиці та іншого ведмежати відділом СДО ПЗФ Ужанського НПП проведено опитування місцевого населення щодо цього. У результаті отримали інформацію, яка дає підстави вважати, що ведмедиця була знищена в результаті незаконного полювання, організованого та здійсненого посадовими особами ДПС України. Також отримано інформацію щодо можливої причетності посадових осіб Державної прикордонної служби України до організації та проведення незаконного полювання за лінією інженерно-технічних споруд на землях природно-заповідного фонду на постійній основі, - написав Владислав Каменца.

Природоохоронці готують заяву в поліцію щодо виявленого факту незаконного полювання. А в Держприкордонслужбі України пообіцяли KP.UA згодом прокоментувати інцидент.