Завантажити ще

Сергій Жадан у Львові разом із Христиною Соловій презентував збірник своїх віршів

Сергій Жадан у Львові разом із Христиною Соловій презентував збірник своїх віршів
Фото: KP.UA

Сергій Жадан - найвідоміший український поет, номінант на Нобелівську премію з літератури також широко відомий як співак і лідер декількох музичних гуртів. У Львові разом із Христиною Соловій, учасником гурту "Мертвий півень" Романом Чайкою, учасниками гурту "Жадан і Собаки" Євгеном Турчиновим і Артемом Дмитриченковим вони презентували книгу "ПТАХ: вірші, що стали піснями". Це проілюстрована збірка віршів Жадана, які стали основою пісень українських виконавців, повідомляє KP.UA.

Книжка вийде друком у травні 2023 року у видавництві "Ковчег Україна". А вже 22 травня у львівській Опері відбудеться унікальний однойменний концерт за участю друзів-музикантів поета, тих, хто виконує пісні на його вірші.

Книга "ПТАХ: вірші, що стали піснями" - унікальна. Вона виготовлена зі спецефектами. Там є рисовий папір, копірка, дзеркальна фольга. А усі музичні композиції можна буде прослухати за QR-кодами, які там надруковані.

Варто зазначити, що звучатиме і сама книга - декілька шарів рисового паперу нагадуватимуть шарудіння снігу у пісні "Сніг", у пісні "Середні віки" через синю копірку можна буде залишити "стигми" людських гріхів на дерев’яній бароковій скульптурі Христа, у пісні "Вона" відірвати перфорований папір, аби побачити цитату з пісні, а потім у тиші прочитати пальцями шрифтом Брайля назву пісні "Торкатись". А ще у дзеркальній фользі, що проходить наскрізним декоративним елементом через усю книгу, кожен зможе розгледіти себе.

Також 22 травня у львівській опері відбудуться два концерти, учасники якого виконають пісні на вірші Сергія Жадана із цієї книги. Разом із ним на одній сцені виступатимуть Мар’яна Садовська - міжнародно визнана співачка у стилі world music, яку називають українською Бйорк, співачки Христина Соловій, Соломія Чубай, Уляна Горбачевська - етноспівачка, дослідниця української традиційної пісні, відомий джазовий музикант Марк Токар. Справжньою сенсацією стане повернення на сцену легендарного гурту "Мертвий півень" - вперше після багаторічної перерви. Звісно ж, не обійдеться без "бойових друзів" поета - гуртів "Жадан і Собаки" та "Лінія Маннергейма". А спеціальним гостем концерту будуть вже навіть не легендарні, а міфічні "Брати Гадюкіни".

Це буде благодійний концерт на підтримку ЗСУ - всі кошти будуть направлені на потреби військових, якими опікується фонд Сергія Жадана. На що саме - поки невідомо, усе залежить від потреб бійців. А вже влітку такий концерт відбудеться й у столиці України.

Під час презентації збірки

Під час презентації збірки"ПТАХ: вірші, що стали піснями". Фото: KP.UA