Завантажити ще

У Львові дитині провели операцію на мозку - з пробудженням

У Львові дитині провели операцію на мозку - з пробудженням
Фото: facebook.com/1tmolviv

У львівській дитячій лікарні Святого Миколая нейрохірурги провели унікальну операцію на мозку дитини, коли пацієнт був при свідомості. Загалом таких операцій у цьому медзакладі вже провели дві, і обидві - успішні. Медики кажуть, що така практика - вперше в історії української медицини, повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Пацієнтом став 15-річний Максим Волович з Тернополя. З восьми років хлопець страждає від сильних епілептичних нападів. Судоми викликає пухлина в мозку. Спровокувати черговий напад може будь-що: фізична активність чи прояв емоцій. Максим до судом займався танцями і мріяв стати чемпіоном, тепер він не міг навіть бігати. Сміх чи сльози - теж могли спровокувати напад. Дитинство Максима минуло з суворими обмеженнями, під постійним наглядом мами, яка цілодобово пильнувала сина. Останніми роками юнаку стало важко говорити та запам’ятовувати.

З роками пухлина виросла і напади посилились. Утворення почало тиснути на ділянки мозку, які відповідають за мову і рухи. Виник високий ризик паралічу правої половини тіла. Мама Максима не могла з цим змиритися і звернулась до львівських лікарів. Ті після ретельного обстеження дійшли висновку, що єдиний шанс для Максима - це операція на мозку з пробудженням - AWAKE SURGERY.

- Далі тягнути не було куди. Наріс набряк навколо. Вже були ознаки того, що ця пухлина добряче тисне і давить на мозок. Це ризик смерті. Тому однозначно потрібно було це лікувати - видаляти, - говорить завідувач нейрохірургічного відділення Михайло Ловга.

Під час найважливішої частини операції - видалення самої пухлини - лікарям вдалося розбудити Максима. Це потрібно, аби контролювати його мову та рухи і не пошкодити ділянки мозку, що за них відповідають. Медики розважали Максима розмовами про його улюблених супергероїв коміксів та вигадані всесвіти і не давали хлопцеві заснути. Поки він говорив, активність у ділянках, які відповідають за рухи кінцівками та мовлення, фіксували нейрофізіологи.

Операція тривала сім годин. Після неї Максим заговорив ще краще, ніж до втручання. Результати МРТ теж обнадійливі: лікарям вдалося повністю видалити пухлину. А гістологічне дослідження показало, що утворення було доброякісним. І подальшого лікування пацієнт не потребує. Епілептичних нападів більше немає. За тиждень після операції з пробудженням Максима виписали з лікарні.