Завантажити ще

АРМА отримало 3 млн доларів активів, які зберігались в банку президента російського "ЦСКА"

АРМА отримало 3 млн доларів активів, які зберігались в банку президента російського
Фото: dbr.gov.ua

Український суд наклав арешт на близько 3 мільйони доларів США, які знаходилися на рахунку підприємства, що належить Михайлу Воєводіну - громадянину РФ, що перебуває під санкціями. Гроші зберігались в українському банку, що належав також громадянину РФ та президенту російського футбольного клубу "ЦСКА" Євгенію Гінеру. Про це йде мова у повідомленні Державного бюро розслідувань.

- У ході досудового розслідування Бюро також перевіряє інформацію щодо правомірності отримання та використання фінансових преференцій у сумі понад 1,6 млрд грн банківською установою, бенефіціарним власником якої був громадянин РФ, - наголосили в ДБР. 

 Офіс генерального прокурора підкреслив, що Воєводін є бенефіціаром цього підприємства та  пов'язаний з державною корпорацією "РОСТЕХ", що займається постачанням зброї, військової техніки та боєприпасів для потреб збройних сил РФ. При цьому деякі "вливання" були отримані установою «після початку активної фази бойових дій».

- Отримана сума становить понад 50% активів самого банку та у понад 5,5 раза перевищує розмір статутного капіталу, - наголосили у відомстві.

В ДБР наголосили, що банк здійснював фінансові операції з афілійованими російськими підприємствами після отримання рефінансування на мільйони доларів. А також нагадали, що в Україні Гінер, Воєводін та Олександр Бабаков є непублічними співвласниками компанії, яка володіла кількома обленерго, готелями, ТЦ, аграрним бізнесом і банком.

В свою чергу в Офісі генпрокурора додали, що раніше, за матеріалами правоохоронних органів, рішенням Вищого антикорупційного суду України активи громадянина РФ - 88,89 % акцій українського банку стягнуто в дохід держави.

Євген Гінер перебуває під санкціями РНБО з жовтня 2022 року. ЗМІ називають його співвласником компанії VS Energy з активами в енергетиці та нерухомості в Україні. Також Гінер безпосередньо володіє Першим інвестиційним банком (PIN банк).

Новини по темі: ДБР АРМА