26 вересня
Завантажити ще

Львівські медики успішно прооперували немовля із рідкісною патологією

Львівські медики успішно прооперували немовля із рідкісною патологією
Фото: t.me/c/1752061532/1500

Малюка зі зрощенням носових отворів прооперували львівські отоларингологи лікарні Святого Миколая. Лікарі кажуть, що така патологія трапляється один раз на сім тисяч пологів. Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Максим з’явився на світ три місяці тому. Про аномалію внутрішньоутробного розвитку до народження відомо не було, вагітність протікала добре. Тож те, що немовля не змогло самостійно дихати, стало шоком. Його одразу перемістили до реанімації, де під'єднали до апаратів. Та виявили повну кісткову атрезію хоан - небезпечну для життя патологію дихальних шляхів.

Лікарі розповідають, що атрезія хоан - це зрощення носових отворів. Хоани - це внутрішні ніздрі. При частковому зрощенні дитина страждає від недоотримання кисню та має високий ризик розвитку пневмонії, а то й навіть смерті. У випадку ж Максима - мова йде про повне перекриття носових отворів. Єдиний шанс зберегти життя немовляти - виправити ваду хірургічно.

Після десяти днів у реанімації Максима прооперували. Під час хірургічного втручання спеціалісти отоларингологічного відділення зробили в носі малюка отвори. Та зафіксували їх спеціальними трубками, аби дихальні шляхи знову не заросли. У лікарні під наглядом неонатологів хлопчик провів місяць. Увесь цей час він харчувався за допомогою зонду.

Нині тримісячний Максим дихає і їсть самостійно, дитина добре набирає вагу. Щотижня малюка привозять до лікарні для розширення носових отворів та проведення профілактичної чистки. Це обов’язкова процедура, щоб внутрішні ніздрі знову не закрилися. Її проводитимуть, поки хлопчикові не  виповниться шість місяців.

Спеціалісти дитячої Лікарні святого Миколая часто роблять унікальні операції. Так, нещодавно там прооперували хлопчика із вродженою вадою, при якій під час внутрішньоутробного розвитку зрослися ліктеві та променеві кістки передпліччя.