Завантажити ще

Це був ведмідь, який просто помер: прикордонники заперечують вбивство ведмедиці на Закарпатті

Це був ведмідь, який просто помер: прикордонники заперечують вбивство ведмедиці на Закарпатті
Фото: facebook.com/vkamenski

Інформація про вбивство ведмедиці, яке нібито сталося на території Ужанського національного парку (Закарпатська область), сколихнуло соцмережі та ЗМІ. Природоохоронці звинуватили у цьому прикордонників - мовляв, вони влаштовують нелегальні полювання на території заповідника. Однак у Держприкордонслужбі усі звинувачення відкидають.

- Керівництвом Чопського прикордонного загону вжито негайних заходів з перевірки викладеної у соцмережах інформації, її достовірності, а також усіх обставин події. Відзначимо, що викладена інформація не відповідає дійсності,  - йдеться у повідомленні Західного регіонального управління Держприкордонслужби України-Західний кордон.

Там повідомляють, що на початку квітня цього року на ділянці прикордонного підрозділу "Кам’яниця" Чопського загону прикордонний наряд виявив труп самця ведмедя, а не ведмедиці. Про виявлення тіла звіра керівник прикордонного підрозділу поінформував працівників Кам’яницького лісництва. Ті прибули на місце й у присутності прикордонників переконались, що ведмідь помер природною смертю, на тілі не було ознак вогнепального ураження. Після цього лісівники закопали труп тварини у землю.

- Окремо зауважимо, що відстань від місця, де знайшли тіло ведмедя, становить близько 60 кілометрів від району, де військовослужбовці відділу "Стужиця" раніше знайшли ведмежа, про яке йшлося у дописі представника Ужанського національного парку. Для повної об’єктивності та встановлення всіх обставин керівництвом Чопського прикордонного загону проводиться службове розслідування. На місце події викликали також співробітників Нацполіції та Кам’яницького лісництва, - кажуть у ДПСУ.

Також прикордонники зазначають, що вживають усіх заходів задля недопущення незаконних полювання, риболовлі та браконьєрства на ділянці відповідальності. А про всі порушення інформують відповідні правоохоронні органи.