26 вересня
Завантажити ще

На Тузлівських лиманах після фламінго та ібісів зустріли перелітних бджолоїдок

На Тузлівських лиманах після фламінго та ібісів зустріли  перелітних бджолоїдок
Фото: facebook.com/rusevivan

У Національному природному парку «Тузловські лимани» на території Білгород-Дністровського району Одеської області продовжують зустрічати перелітних птахів. Після рожевих фламінго та блискучих ібісів, еколог, доктор біологічних наук Іван Русев розповів про бджолоїдок.

- Над Тузлівськими лиманами, над степовими ділянками, через Південну Бессарабію України, вже майже тиждень масово летять казкові птахи - бджолоїдки. Вперше я побачив їх 23 квітня. За день їх пролітає декілька тисяч, - написав науковий журналіст на своїй сторінці у Фейсбук.

Проліт бджолоїдок ще буде продовжуватися більше місяця. За словами Русева, якщо атмосферний тиск низькій, птахів можна бачити поруч і дивиться як вони полюють за комахами. На період міграції на ночівлю бджолоїдки зазвичай влаштовуються на дерева або чагарники. Вони часто купаються в піску або воді, щоб позбутися паразитів, а під час дощу приймають душ, розпустивши хвіст і крила. 

Раніше на цьому тижні Іван Русев повідомив про те, що Тузловських лиманах мігрують блискучі ібіси та рожеві фламінго. Ібісів можна побачити на мілинах Тузлівських лиманів кожного року з третьої декади квітня. В цьому році біля 150 птахів затримались в національному парку на декілька днів.

Перевірка чуток: сороки та ворони розкидають міни

Новини по темі: Птахи одеська область