Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Японський апарат Hakuto-R, з яким втратили зв'язок, розбився під час посадки на Місяць

Японський апарат Hakuto-R, з яким втратили зв'язок, розбився під час посадки на Місяць
Фото: ispace-inc.com

Японський приватний космічний апарат Hakuto-R, з яким напередодні втратили зв'язок, швидше за все, розбився під час посадки на Місяць. Про це повідомила компанія ispace, Inc.

- Було встановлено, що існує висока ймовірність того, що посадковий модуль зрештою здійснив жорстку посадку на поверхню Місяця, - сказано в пресрелізі.

Hakuto-R міг стати першим приватним космічним апаратом, що сів на Місяць. Увечері 25 квітня із ним втратили зв'язок. Інженери ispace зафіксували, що під час передбачуваної посадки швидкість спуску модуля стрімко збільшувалася.

Незважаючи на результат, компанія ispace, Inc, Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), а також Європейське космічне агентство (ЄКА) відзначили важливість місії та виконання восьми із дев'яти її етапів.

- Як такий самий японський ентузіаст космосу, я пишаюся викликом ispace та поважаю зусилля всіх учасників. ispace проаналізує дані, отримані в ході цієї місії, і використає їх як основу для наступної місії, - сказав президент JAXA Хіросі Ямакава.

– Я переконаний, що HAKUTO-R Mission 1 – це лише початок багатьох майбутніх цікавих проєктів та заходів, – заявив генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер.

Наступну спробу завершити місію компанія зробить у 2024 році. Місія HAKUTO-R стартувала 11 грудня 2022 року із США на ракеті SpaceX Falcon 9. Модуль компанії ispace, Inc. вийшов на місячну орбіту і облетів Місяць.

На сьогоднішній день лише США, СРСР та Китай здійснили м'які посадки космічних кораблів на поверхню Місяця, їхні програми фінансувалися державами. Спроби Індії та приватної компанії з Ізраїля зазнали невдач. 3 квітня NASA представило астронавтів, які полетять на Місяць у рамках місії Artemis II наприкінці 2025 року.

Новини по темі: Космос Японія Луна