Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Медики провели унікальну операцію на мозку дитини, поки вона була при свідомості

Медики провели унікальну операцію на мозку дитини, поки вона була при свідомості
Фото: facebook.com/misha.lovga

У Львові 16-річній дівчинці з Волині, в якої діагностували у лівій півкулі головного мозку пухлину з крововиливом, провели операцію у свідомості. Оперували медики Першого медоб'єднання  Львова за участі волинських колег. Про складний випадок розповів луцький нейрохірург Михайло Ловга на своїй сторінці у Facebook.

Awake craniotomy, або операція у свідомості на головному мозку, - саме такий вид втручання успішно виконала команда лікарів. І хоч це не перший досвід такого втручання, проте цей випадок, зі слів хірурга, дуже складний.

- Покази до такого виду втручання - розташування проблемної ділянки в головному мозку (в нашому випадку - пухлини з крововиливом) близько до функціонально важливих зон мозку (тих ділянок, які дають нам можливість рухати кінцівками, відчувати і, головне, розмовляти), – розповів Михайло Ловга.

Пацієнтка - 16-річна Діана. Кілька тижнів тому в дівчини раптово виник епізод затерпання половини тіла, потім поступово епізоди втрати свідомості та порушення мови. На МРТ виявили пухлину головного мозку з крововиливом у лівій домінуючій півкулі, в якій, власне, окрім центрів, які рухають кінцівками однієї половини тіла, розташований дуже важливий центр мови.

- Саме тому єдиний варіант врятувати здатність розмовляти можна лише провівши таке втручання у свідомості. Тобто під час операції на головному мозку  потрібно розбудити пацієнта. Потрібно не просто розбудити, а ще й знайти центр мови, який у кожного з нас розташований по-своєму, а тоді видалити пухлину за короткий час пробудження (близько години). І після цього знову ввести у наркоз, - пояснив тонкощі процесу нейрохірург.

Пухлина знаходилась всього в кількох міліметрах від центру мови, тож лікарі ледве знайшли безпечну ділянку мозку, через яку вдалося видалити  пухлину.

На щастя, операція пройшла успішно, тож Діана вже через годину після неї вільно розмовляла і рухала усіма кінцівками.